نوشته شده توسط : ولی غلامی

عکس - معنی دیکشنری - عکس - معنی عکس - عکس به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا

طرح - معنی در دیکشنری - معنی طرح - طرح - طرح به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا

مصنوعی - معنی در دیکشنری - مصنوعی - معنی مصنوعی - مصنوعی به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا

پا - معنی در دیکشنری - معنی پا - پا - پا به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا


ناخن زدن - معنی در دیکشنری - ناخن زدن - معنی ناخن زدن به انگلیسی - معنی ناخن زدن - طراحی ناخن جاسینا

ناخن به انگلیسی - معنی در دیکشنری - ناخن به انگلیسی - معنی ناخن به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا

ناخن خشک - معنی در دیکشنری - ناخن خشک - معنی ناخن خشک - ناخن خشک به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا

ناخن - معنی در دیکشنری - ناخن - معنی ناخن - مفهوم ناخن - ناخن به انگلیسی - ناخن در فرهنگ لغت - معنی ناخن در ویکیپدیا - طراحی ناخن جاسینا

شیک - معنی در دیکشنری - شیک - معنی شیک - شیک به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا

ساده - معنی در دیکشنری - ساده - ساده به انگلیسی - معنی ساده - طراحی ناخن جاسینا

مدل - معنی در دیکشنری - معنی مدل به انگلیسی - مدل - معنی مدل - طراحی ناخن جاسینا

کاشت - معنی در دیکشنری - معنی کاشت - کاشت - کاشت به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا

فرنچ کرال کجاست؟ - طراحی ناخن جاسینا

طراحی ناخن جاسینا - متفرقه

لاک - معنی در دیکشنری - مفهوم لاک - معنی لاک - معنی انگلیسی لاک - طراحی ناخن جاسینا

فیلم - معنی در دیکشنری - معنی فیلم - فیلم - معنی انگلیسی فیلم - طراحی ناخن جاسینا

ژل - معنی در دیکشنری - ژل - معنی انگلیسی ژل - معنی ژل - طراحی ناخن جاسینا

بلند - معنی در دیکشنری - مفهوم بلند - بلند - معنی بلند - بلند به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا

جدید - معنی در دیکشنری - جدید - معنی جدید - جدید به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا

لمینت Laminate - معنی در دیکشنری - لمینت Laminate - معنی لمینت - لمینت به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا

طراحی - معنی در دیکشنری - معنی طراحی - طراحی - طراحی به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا

مشکی - معنی در دیکشنری - مشکی - معنی مشکی - کلمه مشکی - معنی مشکی به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا

سفید - معنی دیکشنری - سفید - معنی رنگ سفید - سفید به انگلیسی - طراحی ناخن جاسینا:: برچسب‌ها: بلند , خشک , ناخن , معنی , سفید , مشکی , سیاه , طراحی , جاسینا , جدید , بلند , فیلم , ژل , لاک ,
:: بازدید از این مطلب : 154
|
امتیاز مطلب : 15
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 3
تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 خرداد 1403 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ولی غلامی

طراحی ناخن

لاک ناخن چیست؟

لاک ناخن نوعی مادهٔ شیمیایی است که برای زیبایی به ناخن‌های دست یا ناخن‌های پا زده می‌شود. البته گاهی از لاک برای محافظت از ناخن‌ها استفاده می‌شود. به دلیل ایجاد شائبهٔ نقص هنجارهای سنتی جنسیتی، استفاده از لاک ناخن برای مردان کمتر معمول است.

انواع

بسیاری از افراد علاقه مند به ناخن های با طراحی ساده و استایل های مینیمال هستند، این در حالی است که در جامعه امروزی تنوع در سلیقه و نوع پوشش بسیار زیاد به چشم می خورد و در زمینه ناخن و لاک نیز می توانیم افراد زیادی را مشاهده کنیم که به نمونه لاک های طراحی شده علاقه من هستند. در سالن های آرایشی ناخن کاران از این نمونه محصول یعنی لاک طراحی ناخن استفاده می کنند و نمونه های مختلف طراحی را به عموم مشتریان ارائه می نمایند. لاک های طراحی با نمونه لاک های ساده و حتی لاک ژل دارای تفاوت هایی هستند .

طرح ناخن ساده و انواع آن

وقتی انواع طرح ناخن را یاد می‌گیرید، آنجاست که دری تازه در هنر ناخن‌کاری به روی شما باز می‌شود و بعد از مدتی این خود شمایید که طراحی‌هایی جدیدی به وجود می‌آورید. دیزاین‌های پیچیده و بسیار فوق‌العاده‌ای وجود دارند که گاهی چندین ساعت کار می‌برند. البته نگران نباشید؛ انواع طراحی ناخن ساده همیشه سخت هم نیست و گاهی می‌توان با کمی خلاقیت طرح‌های بسیار زیبایی به وجود آورد.

شیک

تعریف "ناخن شیک" ذهنی است و به سلیقه فرد بستگی دارد. با این حال، به طور کلی، ناخن‌هایی که مرتب، تمیز و با رنگ و طرحی زیبا باشند، شیک تلقی می‌شوند.

چند نمونه از عواملی که می‌توانند به طراحی ناخن اسپرت شیک بودن ناخن‌ها و طراحی روی ناخن کمک کنند، آورده شده است:

 • شکل و فرم: باید به طور مرتب کوتاه و سوهان کشیده شوند تا شکل یکسانی داشته باشند.
 • سلامت: ناخن‌ها باید عاری از هرگونه عیب و نقص، مانند ترک خوردگی، شکستگی یا تغییر رنگ باشند.
 • رنگ: رنگ لاک باید با رنگ پوست و سبک لباس شما هماهنگ باشد.
 • طرح: می‌توانید از طرح‌های مختلف لاک ناخن، مانند فرنچ، آمبره یا اکلیلی استفاده کنید تا ظاهری منحصر به فرد و چشمگیر ایجاد کنید.
 • مناسبت: نوع طراحی ناخن با لاک باید با مناسبت مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، برای یک رویداد رسمی، ممکن است بخواهید از رنگ‌های خنثی و طرح‌های ساده استفاده کنید، در حالی که برای یک مهمانی می‌توانید از رنگ‌های جسورانه‌تر و طرح‌های سرگرم‌کننده‌تر استفاده کنید.

جدید

در اینجا یک نکته برای کمک به شما در انتخاب طراحی ناخن جدید آورده شده است:به سبک شخصی کاشت ناخن خود فکر کنید. اگر فردی شیک هستید، ممکن است ناخن‌های طبیعی یا فرانسوی را ترجیح دهید. اگر فردی جسور هستید، ممکن است ناخن‌های اکلیلی یا هنری را دوست داشته باشید. 

پا

طراحی ناخن پا راهی عالی برای افزودن رنگ و شخصیت به ناخن های شماست. طرح های مختلفی برای انتخاب وجود دارد، بنابراین می توانید ظاهری را پیدا کنید که مناسب شما باشد.

مشکی

لاک مشکی یک انتخاب کلاسیک و شیک است که برای هر مناسبت مناسب است. می توان آن را به تنهایی پوشید یا با رنگ ها و طرح های دیگر استفاده کرد. در اینجا یک ایده برای طراحی ناخن مشکی آورده شده است:ناخن های مشکی ساده:این یک طراحی ساده و شیک است که انجام آن آسان است. به سادگی ناخن های خود را به رنگ مشکی رنگ کنید و بگذارید خشک شوند.

سفید

لاک سفید رنگی همه کاره است که می توان از آن برای ایجاد انواع مختلف طراحی ناخن سفید استفاده کرد.

 

 

 :: برچسب‌ها: ناخن , طرح ناخن , لاک ناخن , لاک , طراحی ناخن سفید , طراحی ناخن اسپرت شیک , لاک طراحی ناخن , طرح ناخن ,
:: بازدید از این مطلب : 104
|
امتیاز مطلب : 15
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 3
تاریخ انتشار : پنج شنبه 10 خرداد 1403 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ولی غلامی

در دنیای رقابتی امروز، افزایش فروش برای کسب و کارها از اهمیت حیاتی برخوردار است. برای رسیدن به این هدف، لازم است از روش های خلاقانه و کارآمدی استفاده کنید. در این مقاله از شرکت pts، به بررسی برخی از راهکارهای موثر برای افزایش فروش در جامعه امروزی می پردازیم:

1. شناخت دقیق مشتری:

اولین قدم برای افزایش فروش، شناخت دقیق مشتریان هدف شماست. علایق، نیازها و سلایق آنها را بشناسید تا بتوانید محصولات و خدماتی را ارائه دهید که به طور کامل به آنها پاسخ دهد. آوای مارکتینگ با ارائه ی خدمات تحقیقات بازار می تواند به شما در شناخت بهتر مشتریان تان کمک کند.

2. ایجاد تجربه ی منحصر به فرد برای مشتری:

مشتریان در دنیای امروز به دنبال تجربه ی خریدی منحصر به فرد و متمایز هستند. برای ایجاد این تجربه، باید فراتر از صرفاً فروش محصول یا خدمات عمل کنید. فضایی صمیمی و welcoming برای مشتریان خود ایجاد کنید، به نیازها و خواسته های آنها با دقت گوش فرا دهید و به آنها مشاوره های لازم را ارائه دهید.

3. استفاده از بازاریابی دیجیتال:

بازاریابی دیجیتال یکی از موثرترین روش های افزایش فروش در دنیای امروز است. با استفاده از این روش می توانید به طیف گسترده ای از مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید و برند و محصولات خود را به آنها معرفی کنید. وب سایت، شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و تبلیغات آنلاین از جمله ابزارهایی هستند که می توانید در بازاریابی دیجیتال از آنها استفاده کنید.

4. ارائه ی خدمات پس از فروش:

ارائه ی خدمات پس از فروش با کیفیت، می تواند به جلب رضایت مشتریان و افزایش وفاداری آنها به برند شما کمک کند. به سوالات و نظرات مشتریان خود به طور کامل پاسخ دهید، مشکلات آنها را به سرعت حل کنید و ضمانت های لازم را برای خرید اینترنتی محصولات و خدمات خود ارائه دهید.

5. استفاده از تکنیک های فروش:

تکنیک های مختلفی برای فروش وجود دارد که می توانید با یادگیری و به کارگیری آنها، میزان فروش خود را افزایش دهید. برخی از این تکنیک ها عبارتند از:

 • ایجاد حس فوریت
 • ارائه ی پیشنهادات ویژه
 • استفاده از داستان سرایی
 • پرسیدن سوالات درست
 • مدیریت اعتراضات

6. وفادارسازی مشتریان:

جذب مشتری جدید هزینه ی زیادی دارد، به همین دلیل حفظ مشتریان فعلی بسیار حائز اهمیت است. با ارائه ی برنامه های وفاداری، تخفیف های ویژه و پیشنهادات جذاب می توانید مشتریان خود را تشویق کنید تا بار دیگر از شما خرید کنند.

7. تجزیه و تحلیل داده ها:

جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های مربوط به فروش، می تواند به شما در شناسایی نقاط قوت و ضعف کسب و کارتان و یافتن فرصت های جدید برای افزایش فروش کمک کند. از نرم افزارهای مناسب برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده کنید و به طور مرتب گزارشات مربوط به فروش را بررسی کنید.

با به کارگیری این راهکارها می توانید در دنیای رقابتی امروز، فروش خود را افزایش داده و به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید.

نکته: به یاد داشته باشید که افزایش فروش یک فرایند مستمر است و نیاز به تلاش و برنامه ریزی دائمی دارد.

 :: موضوعات مرتبط: تعمیرات , ,
:: بازدید از این مطلب : 138
|
امتیاز مطلب : 15
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 3
تاریخ انتشار : سه شنبه 8 خرداد 1403 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ولی غلامی

ابزار آلات تراشکاری، مجموعه‌ای از ابزارهای دستی و ماشینی هستند که برای شکل‌دهی و براده‌برداری از قطعات فلزی، چوبی و پلاستیکی به کار می‌روند. این ابزارها در صنایع مختلفی از جمله خودروسازی، هوافضا، ساختمان و ... کاربرد دارند.

در این مقاله، به بررسی جامع ابزارهای تراشکاری، انواع آن‌ها و کاربردهایشان می‌پردازیم. همچنین، لیستی از ابزارهای تراشکاری رایج و لیست قیمت ابزار تراشکاری تهران ارائه خواهیم کرد.

انواع ابزار تراشکاری

ابزارهای تراشکاری را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

 • ابزارهای دستی:این ابزارها با نیروی دست کار می‌کنند و برای انجام کارهای ظریف و دقیق مناسب هستند. از جمله ابزارهای دستی تراشکاری می‌توان به انواع مته، رنده، سوهان، اره و ... اشاره کرد.
   
 • ابزارهای ماشینی:این ابزارها با استفاده از نیروی برق یا موتور کار می‌کنند و برای انجام کارهای سنگین و حجیم مناسب هستند. از جمله ابزارهای ماشینی تراشکاری می‌توان به انواع فرز، تراش، سنگ‌زنی و ... اشاره کرد.
   

کاربردهای ابزار تراشکاری

کاربردهای ابزار آلات تراشکاری بسیار متنوع است و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله کاربردهای این ابزارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوراخ‌کاری: برای ایجاد سوراخ در قطعات
 • برش: برای برش قطعات به شکل‌های مختلف
 • تراشیدن: برای صاف و هموار کردن سطح قطعات
 • فرم‌دهی: برای ایجاد اشکال هندسی مختلف در قطعات
 • سنگ‌زنی: برای صیقل دادن و پرداخت نهایی قطعات

لیست قیمت ابزار تراشکاری تهران

قیمت ابزار آلات تراشکاری به عوامل مختلفی از جمله نوع ابزار، برند، جنس و کیفیت آن بستگی دارد. برای اطلاع از لیست قیمت ابزار تراشکاری تهران می‌توانید به فروشگاه‌های ابزارآلات صنعتی مراجعه کنید یا از وب‌سایت‌های معتبر فروش ابزار آلات صنعتی دیدن نمایید.

ابزار تراشکاری و فرزکاری

ابزار تراشکاری و فرزکاری دو نوع از ابزارهای پرکاربرد در صنعت هستند که از نظر عملکرد و کاربرد تا حدودی شبیه به یکدیگر هستند. با این حال، تفاوت‌های ظریفی نیز بین این دو نوع ابزار وجود دارد.

 • تراشکاری: در تراشکاری، قطعه کار حول محور خود می‌چرخد و ابزار برش به صورت خطی در امتداد محور حرکت می‌کند.
 • فرزکاری: در فرزکاری، قطعه کار ثابت است و ابزار برش به صورت دورانی حرکت می‌کند.

به طور کلی، تراشکاری برای ایجاد اشکال استوانه‌ای و مخروطی مناسب است، در حالی که فرزکاری برای ایجاد سطوح صاف و فرم‌دهی‌های پیچیده‌تر کاربرد دارد.

منابع برای خرید ابزار تراشکاری تهران

فروشگاه‌های ابزارآلات صنعتی متعددی در تهران وجود دارند که ابزار آلات تراشکاری را به صورت حضوری و آنلاین به فروش می‌رسانند.

نکته: قبل از خرید ابزارهای تراشکاری در تهران، حتماً به نیاز خود و نوع کاری که می‌خواهید انجام دهید توجه کنید. همچنین، از برندهای معتبر و باکیفیت خرید کنید تا از ایمنی و کارایی ابزار اطمینان حاصل کنید.:: موضوعات مرتبط: تعمیرات , ,
:: بازدید از این مطلب : 109
|
امتیاز مطلب : 15
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 3
تاریخ انتشار : سه شنبه 8 خرداد 1403 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ولی غلامی

امروزه، گوشی‌های هوشمند به بخش مهمی از دنیای ما تبدیل شده‌اند. از برقراری ارتباط تا سرگرمی، کار و حتی خرید، این دستگاه‌ها نقش مهمی در زندگی روزمره ما ایفا می‌کنند. با گسترش کاربرد گوشی‌های هوشمند، نیاز به لوازم جانبی نیز به طور فزاینده‌ای افزایش یافته است. لوازم جانبی گوشی و موبایل، دنیای رنگارنگی از ابزارها و تجهیزات هستند که به منظور ارتقای کارایی، محافظت و زیبایی گوشی‌های هوشمند طراحی شده‌اند.

دنیای لوازم جانبی موبایل

تنوع بی‌نظیر برای پاسخگویی به نیازهای گوناگون

لوازم جانبی انواع موبایل در طیف گسترده‌ای از تنوع و کاربرد به بازار عرضه می‌شوند. از قاب و گلس محافظ گرفته تا شارژر، هندزفری، پاوربانک و هولدر، این لوازم جانبی می‌توانند نیازهای مختلف کاربران را در زمینه‌های مختلف برآورده کنند.

برخی از لوازم جانبی پرمصرف گوشی و موبایل عبارتند از:

 • قاب و گلس محافظ: قاب و گلس محافظ از جمله مهم‌ترین لوازم جانبی هستند که برای محافظت از گوشی در برابر ضربه، خط و خش و گرد و غبار استفاده می‌شوند.
 • شارژر: شارژر یکی از لوازم جانبی ضروری برای هر گوشی موبایل است. شارژرهای مختلف در انواع مختلف مانند شارژر دیواری، فندکی، بی‌سیم و ... به بازار عرضه می‌شوند.
 • هندزفری: هندزفری برای مکالمه، گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم استفاده می‌شود. هندزفری‌های مختلف در انواع سیمی، بی‌سیم و بلوتوثی به بازار عرضه می‌شوند.
 • پاوربانک: پاوربانک یک منبع تغذیه سیار است که برای شارژ گوشی در مواقعی که به برق دسترسی ندارید، استفاده می‌شود.
 • هولدر: هولدر برای نگهداری گوشی در مکان‌های مختلف مانند خودرو، میز کار و ... استفاده می‌شود.

نکاتی برای انتخاب لوازم جانبی مناسب

انتخاب لوازم جانبی مناسب برای گوشی موبایل، به نیازها و سلیقه شما بستگی دارد. در هنگام انتخاب لوازم جانبی، به نکات زیر توجه کنید:

 • کیفیت: لوازم جانبی باکیفیت، طول عمر بیشتری دارند و می‌توانند از گوشی شما به طور کامل محافظت کنند.
 • سازگاری: قبل از خرید لوازم جانبی، از مطابقت آن با مدل گوشی خود اطمینان حاصل کنید.
 • قیمت: لوازم جانبی در طیف گسترده‌ای از قیمت به بازار عرضه می‌شوند. قبل از خرید، بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس لوازم جانبی مناسب را انتخاب کنید.
 • برند: برندهای معتبر و شناخته شده، معمولاً لوازم جانبی باکیفیت و قابل اعتمادی را ارائه می‌کنند.

خرید لوازم جانبی

خرید لوازم جانبی موبایل به روش‌های مختلفی مانند فروشگاه‌های اینترنتی، فروشگاه‌های فیزیکی و اپراتورهای تلفن همراه امکان‌پذیر است.

قیمت لوازم جانبی انواع موبایل و تبلت با توجه به نوع، برند و کیفیت آن متفاوت است.

برای خرید لوازم جانبی باکیفیت و قیمت مناسب، می‌توانید به فروشگاه‌ اینترنتی معتبر مانند موبوشهر مراجعه کنید.

لوازم جانبی گوشی و موبایل، همراهان همیشگی گوشی‌های هوشمند هستند که می‌توانند به شما در استفاده بهتر و راحت‌تر از گوشی خود کمک کنند. :: موضوعات مرتبط: متنوع , ,
:: بازدید از این مطلب : 163
|
امتیاز مطلب : 15
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 3
تاریخ انتشار : یک شنبه 6 خرداد 1403 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ولی غلامی

تفاوت کلید و پریز روکار و توکار: راهنمای انتخابی دقیق

انتخاب بین کلید و پریز روکار و توکار می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، چرا که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در این راهنمای جامع، به بررسی کامل تفاوت‌های این دو نوع کلید و پریز می‌پردازیم تا بتوانید انتخابی آگاهانه و متناسب با نیاز خود داشته باشید.

1. ظاهر:

 • روکار:کلید و پریزهای روکار روی سطح دیوار نصب می‌شوند و به وضوح قابل مشاهده هستند. این نوع کلید و پریز در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی موجود است و می‌تواند به عنوان المانی دکوراتیو در دکوراسیون داخلی شما به کار رود.
 • توکار:کلید و پریزهای توکار درون دیوار نصب می‌شوند و سطح بیرونی آن‌ها هم‌سطح با دیوار است. این نوع کلید و پریز ظاهری مدرن و مینیمال به دکوراسیون شما می‌بخشد و برای فضاهایی که به دنبال ظاهری ساده و یکدست هستید، ایده‌آل است.

2. نصب:

 • روکار: نصب کلید و پریزهای روکار ساده‌تر است و به تخصص خاصی نیاز ندارد. این نوع کلید و پریز را می‌توانید به راحتی خودتان نصب کنید.
 • توکار: نصب کلید و پریزهای توکار نیاز به تخصص برق‌کار دارد. در این روش، باید قبل از نصب، قوطی کلید و پریز در محل مورد نظر تعبیه شود و سپس کلید و پریز روی آن نصب گردد.

3. قیمت:

 • روکار: به طور کلی، کلید و پریزهای روکار قیمت مناسب‌تری نسبت به نوع توکار دارند.
 • توکار: قیمت کلید و پریزهای توکار به دلیل نیاز به قوطی و نصب توسط برق‌کار، بیشتر از نوع روکار است.

4. کاربرد:

 • روکار: کلید و پریزهای روکار برای مکان‌هایی که به نصب سریع و آسان نیاز دارند، مانند ساختمان‌های در حال ساخت یا فضاهای موقت، مناسب هستند. همچنین این نوع کلید و پریز می‌تواند برای تعویض کلید و پریزهای قدیمی بدون نیاز به کارهای بنایی و گچ‌کاری به کار رود.
 • توکار: کلید و پریزهای توکار برای فضاهایی که به ظاهری مدرن و مینیمال نیاز دارند، مانند خانه‌ها، آپارتمان‌ها و ادارات مدرن، ایده‌آل هستند. همچنین این نوع کلید و پریز به دلیل قرارگیری در داخل دیوار، فضای کمتری اشغال می‌کنند و می‌توان از آن‌ها در فضاهای با متراژ کم استفاده کرد.

5. ایمنی:

 • روکار: کلید و پریزهای روکار به دلیل قرارگیری روی سطح دیوار، بیشتر در معرض آسیب هستند و ممکن است در اثر برخورد اشیاء یا ضربه، آسیب ببینند. همچنین این نوع کلید و پریز برای کودکان خردسال و حیوانات خانگی خطرناک‌تر است.
 • توکار: کلید و پریزهای توکار به دلیل قرارگیری در داخل دیوار، ایمن‌تر از نوع روکار هستند و کمتر در معرض آسیب و خطر هستند.

در نهایت، انتخاب بین کلید و پریز روکار و توکار به سلیقه شخصی، نیاز شما و نوع فضا بستگی دارد.

در اینجا یک جمع‌بندی از مزایا و معایب هر دو نوع کلید و پریز ارائه می‌کنیم:

نوع

مزایا

معایب

روکار

نصب آسان، قیمت مناسب، تنوع طرح و رنگ

ظاهر برجسته، آسیب‌پذیری بیشتر

توکار

ظاهر مدرن و مینیمال، اشغال فضای کمتر، ایمنی بیشتر

قیمت بالاتر، نیاز به نصب توسط برق‌کار

امیدواریم این راهنمای جامع به شما در انتخاب بین کلید و پریز روکار و توکار کمک کرده باشد.

کلید و پریز روکار: مزایا، معایب و کاربردها

کلید و پریز روکار

کلید و پریز روکار نوعی از کلید و پریزهای برق هستند که روی سطح دیوار نصب می‌شوند و سیم‌کشی آنها قابل مشاهده است. این نوع کلید و پریز در مکان‌هایی که از قبل قوطی توکار تعبیه نشده است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای کلید و پریز روکار:

 • نصب آسان: نصب کلید و پریزهای روکار نیاز به تخصص خاصی ندارد و به راحتی می‌توانید خودتان آنها را نصب کنید.
 • قیمت مناسب: به طور کلی، کلید و پریزهای روکار قیمت پایین‌تری نسبت به نوع توکار دارند.
 • تنوع طرح و رنگ: کلید و پریزهای روکار در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی موجود هستند و می‌توانند به عنوان المانی دکوراتیو در دکوراسیون داخلی شما به کار روند.
 • قابلیت تعویض آسان: کلید و پریزهای روکار را می‌توان به راحتی تعویض کرد و نیازی به کارهای بنایی و گچ‌کاری و یا ابزار اندازه گیری دقیق نیست.
 • مناسب برای فضاهای موقت: کلید و پریزهای روکار برای مکان‌هایی که به طور موقت نیاز به برق‌رسانی دارند، مانند غرفه‌های نمایشگاهی یا ساختمان‌های در حال ساخت، مناسب هستند.

معایب کلید و پریز روکار:

 • ظاهر برجسته: کلید و پریزهای روکار به دلیل قرارگیری روی سطح دیوار، ظاهری برجسته دارند و ممکن است از نظر زیبایی‌شناسی مطلوب همه نباشند.
 • آسیب‌پذیری بیشتر: کلید و پریزهای روکار به دلیل قرارگیری روی سطح دیوار، بیشتر در معرض آسیب هستند و ممکن است در اثر برخورد اشیاء یا ضربه، آسیب ببینند.
 • خطر برای کودکان و حیوانات خانگی: کلید و پریزهای روکار برای کودکان خردسال و حیوانات خانگی خطرناک‌تر هستند، زیرا به راحتی می‌توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

کاربردهای کلید و پریز روکار:

 • مکان‌هایی که از قبل قوطی توکار تعبیه نشده است: در ساختمان‌های قدیمی یا فضاهایی که به هر دلیلی قوطی توکار در آنها تعبیه نشده است، می‌توان از کلید و پریزهای روکار استفاده کرد.
 • ساختمان‌های در حال ساخت: در ساختمان‌های در حال ساخت، قبل از اتمام کارهای ساختمانی، می‌توان از کلید و پریزهای روکار برای برق‌رسانی موقت استفاده کرد.
 • غرفه‌های نمایشگاهی: در غرفه‌های نمایشگاهی که به طور موقت نیاز به برق‌رسانی دارند، می‌توان از کلید و پریزهای روکار استفاده کرد.
 • محیط‌های بیرونی: کلید و پریزهای روکار مقاوم در برابر آب و گرد و غبار نیز موجود هستند که می‌توان از آنها در محیط‌های بیرونی مانند بالکن، حیاط و باغ استفاده کرد.

در نهایت، انتخاب بین کلید و پریز روکار و توکار به سلیقه شخصی، نیاز شما و نوع فضا بستگی دارد.

کلید و پریز توکار: مزایا، معایب و کاربردها

 کلید و پریز توکار

کلید و پریز توکار نوعی از کلید و پریزهای برق هستند که در داخل دیوار نصب می‌شوند و سطح بیرونی آنها هم‌سطح با دیوار است. این نوع کلید و پریز در مکان‌هایی که از قبل قوطی توکار تعبیه شده است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای کلید و پریز توکار:

 • ظاهر مدرن و مینیمال: کلید و پریزهای توکار ظاهری مدرن و مینیمال به دکوراسیون شما می‌بخشند و برای فضاهایی که به دنبال ظاهری ساده و یکدست هستید، ایده‌آل هستند.
 • ایمنی بیشتر: کلید و پریزهای توکار به دلیل قرارگیری در داخل دیوار، ایمن‌تر از نوع روکار هستند و کمتر در معرض آسیب و خطر هستند، به خصوص برای کودکان و حیوانات خانگی.
 • اشغال فضای کمتر: کلید و پریزهای توکار فضای کمتری روی دیوار اشغال می‌کنند و می‌توان از آنها در فضاهای با متراژ کم استفاده کرد.
 • مقاومت بیشتر در برابر گرد و غبار: کلید و پریزهای توکار به دلیل قرارگیری در داخل دیوار، مقاومت بیشتری در برابر گرد و غبار دارند و دیرتر کثیف می‌شوند.

معایب کلید و پریز توکار:

 • نصب دشوارتر: نصب کلید و پریزهای توکار نیاز به تخصص برق‌کار دارد و به راحتی نمی‌توان آنها را خودتان نصب کرد.
 • قیمت بالاتر: به طور کلی، کلید و پریزهای توکار قیمت بالاتری نسبت به نوع روکار دارند.
 • نیاز به قوطی توکار: برای نصب کلید و پریز توکار، باید قبل از نصب، قوطی توکار در محل مورد نظر تعبیه شود.
 • قابلیت تعویض دشوارتر: تعویض کلید و پریزهای توکار دشوارتر از نوع روکار است و نیاز به کارهای بنایی و گچ‌کاری دارد.

کاربردهای کلید و پریز توکار:

 • خانه‌ها و آپارتمان‌ها: کلید و پریزهای توکار برای استفاده در خانه‌ها و آپارتمان‌ها ایده‌آل هستند و به دکوراسیون آنها ظاهری مدرن و مینیمال می‌بخشند.
 • ادارات و محل‌های کار: کلید و پریزهای توکار برای استفاده در ادارات و محل‌های کار نیز مناسب هستند و ظاهری شیک و حرفه‌ای به آنها می‌دهند.
 • محیط‌های عمومی: از کلید و پریزهای توکار می‌توان در محیط‌های عمومی مانند هتل‌ها، بیمارستان‌ها و مدارس نیز استفاده کرد.

در نهایت، انتخاب بین کلید و پریز روکار و توکار به سلیقه شخصی، نیاز شما و نوع فضا بستگی دارد.

جمع بندی نهایی: تفاوت های کلیدی کلید و پریز روکار و توکار

در این راهنمای جامع، به بررسی کامل تفاوت‌های کلید و پریز روکار و توکار پرداختیم. در اینجا به طور خلاصه، به مهم‌ترین تفاوت‌های این دو نوع کلید و پریز اشاره می‌کنیم:

ویژگی

کلید و پریز روکار

کلید و پریز توکار

ظاهر

برجسته

هم‌سطح با دیوار

نصب

آسان، بدون نیاز به برق‌کار

دشوارتر، نیاز به برق‌کار

قیمت

مناسب‌تر

بالاتر

تنوع

طرح و رنگ‌های متنوع

تنوع کمتر

ایمنی

کمتر برای کودکان و حیوانات خانگی

ایمن‌تر

فضای اشغال

بیشتر

کمتر

کاربرد

مکان‌هایی که قوطی توکار تعبیه نشده، ساختمان‌های در حال ساخت، غرفه‌های نمایشگاهی

خانه‌ها، آپارتمان‌ها، ادارات، محیط‌های عمومی

در نهایت، انتخاب بین کلید و پریز روکار و توکار به سلیقه شخصی، نیاز شما و نوع فضا بستگی دارد.:: موضوعات مرتبط: تعمیرات , ,
:: برچسب‌ها: کلید پریز توکار ,
:: بازدید از این مطلب : 177
|
امتیاز مطلب : 30
|
تعداد امتیازدهندگان : 7
|
مجموع امتیاز : 7
تاریخ انتشار : یک شنبه 30 ارديبهشت 1403 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ولی غلامی

کره بادام زمینی چیست؟

کره بادام زمینی نوعی کره است که از بادام زمینی بو داده شده تهیه می شود. معمولا روی نان تست پخش شده و در وعده های مختلف از جمله صبحانه مصرف می‌شود. وجود میزان زیاد چربی‌های تک غیراشباع، پروتئین، پتاسیم، منیزیم و … کره بادام زمینی را به یکی از خوراکی های مناسب برای کاهش وزن تبدیل کرده است.

کره بادام زمینی با وی چیست؟

کره بادام زمینی با پروتئین وی محصولی است سرشار از پروتئین و یک مکمل عالی برای قبل و بعد از تمرین که از ترکیب بادام زمینی و پروتئین وی بدست می آید. در پروسه تولید این محصول از وی کنسانتره 80درصد آمریکایی از برند هیلمار استفاده میشود و برای افرادی که در حجم هستند بسیار بسیار مفید است.

انواع کره بادام زمینی

1- کره بادام زمینی ساده و ارگانیک :

کره بادام ‌زمینی از بادام ‌زمینی آسیاب شده که اغلب ابتدا بو داده می‌شود و سپس به صورت خمیر غلیظ درمی‌آید، تهیه می‌شود. توجه داشته باشید که این محصول خود به تنهایی لذیذ و سالم است و بهتر است که افزودنی مانند شکر و مواد نگهدارنده نداشته باشد.

2- کره بادام زمینی با وی :

کره بادام زمینی با پروتئین آب پنیر محصولی است سرشار از پروتئین و یک مکمل عالی برای قبل و بعد از تمرین که از ترکیب بادوم زمینی و پروتئین ایزو وی بدست می آید. در پروسه تولید این محصول از پروتئین وی مخصوصا  وی کنسانتره 80درصد آمریکایی از برند هیلمار استفاده میشود و برای افرادی که در حجم هستند بسیار بسیار مفید است.

3-کره بادام زمینی با گینر :

این محصول ترکیبی از کره بادام زمینی کاملا ارگانیک و کربوپروتئین گینر (Gainer) با کیفیت بالا می‌باشد که حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات همراه با پروتئین، اسیدهای آمینه مورد نیاز بدن (ضروری و غیر ضروری) مواد معدنی، انواع ویتامین‌ها و اسیدهای چرب غیر اشباع است.

کره بادام زمینی + گینر ایکس تک 

این محصول ترکیبی از کره بادام زمینی کاملا ارگانیک و کربو پروتئین گینر (Gainer) با کیفیت بالا می‌باشد که حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات همراه با پروتئین، اسیدهای آمینه مورد نیاز بدن (ضروری و غیر ضروری) مواد معدنی، انواع ویتامین‌ها و اسیدهای چرب غیر اشباع است.
بالا بردن وزن برای بدنسازان لاغر اندام همواره یکی از چالشی‌ترین مسائل بوده است، بنابراین این محصول به دلیل دارابودن نسبت کربوهیدرات به پروتئین بیشتر و نیز وجود اسیدهای چرب غیر اشباع می‌تواند جهت افزایش وزن و حجم و نیز تقویت ساختار عضلانی بدن در نظر گرفته شود. همچنین با افزایش میزان کالری دریافتی باعث بالابردن بازدهی ورزشکاران در تمرینات شدید می‌گردد.

این محصول برای اولین بار تولید می گردد و فاقد هر گونه نگهدارنده،افزودنی غیر مجاز،شکر و نمک افزوده می باشد.

نحوه‌ی مصرف محصول

بهترین زمان مصرف

صبح بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب، ۳۰ دقیقه قبل از آغاز تمرینات ورزشی، حین تمرین و بعد از اتمام تمرین

مصرف به عنوان میان وعده

به همراه انواع نان یا رایس کیکِ ایکس‌تک

شیک یا میکس

میکس با شیر، آب، آبمیوه

آیا کره بادام زمینی چاق کننده است؟

خیر کره بادام زمینی چاق کننده نیست. با اینکه کالری بالایی دارد، اگر در حد اعتدال مصرف نشود، می تواند منجر به دریافت کالری اضافی شود. با این حال، هنوز هم یک ماده غذایی با کیفیت بالا است که مواد مغذی متعددی را فراهم می کند. کره بادام زمینی می تواند باعث حفظ وزن، سیری و کاهش اشتها شود.

کره بادام زمینی را با چی بخوریم؟

این ماده مغذی حیف است که فقط با نان خورده شود. در ادامه چند پیشنهاد جذاب به شما می‌دهیم. مطمئن باشید که این ترکیب‌ها هم خوشمزه هستتند و هم مقوی و عالی.

۱. کره بادام زمینی با نان تست

کره روی نان تست (یا هر نان دلخواه دیگری) بمالید و از طعم خوب آن لذت ببرید. می‌توانید همراه با آن، یک لیوان چای یا قهوه بنوشید.

۲. کره بادام زمینی با میوه‌های دل‌خواه

یک راه خوشمزه دیگر مصرف کره بادام زمینی با میوه‌هایی مثل موز، سیب یا گلابی است. کره را روی میوه دلخواه‌تان بمالید و نوش جان کنید. این ماده مغذی و خوشمزه را می‌توانید برای صبحانه، میان‌وعده، وعده بعد از تمرین یا دسر میل کنید.

3. مصرف کره بادام‌زمینی با کیک و شیرینی

اگر تا به حال این یکی رو امتحان نکردید، پیشنهاد می‌کنیم حتما یک بار امتحانش کنید؛ چون واقعا طعم خوبی دارد. راهش خیلی ساده است، فقط باید این کره را روی کیک یا شیرینی دلخواه خود بمالید یا آن را بین لایه‌های کیک قرار دهید.

۴. ساندویچ کره بادام زمینی و مربا

این ساندویچ کلاسیک همیشه مورد توجه و خوشمزه است. روی یک تکه نان، کره بادام زمینی و روی نان دیگر مربای مورد علاقه‌تان را بمالید، سپس دو برش را کنار هم قرار دهید تا یک ساندویچ خوشمزه درست شود.

5. کره بادام زمینی با ساقه کرفس

این گرینه، میان وعده دلچسبی برای همه است. مصرف کره بادام زمینی با کرفس خیلی ساده است، ساقه‌های کرفس را به اندازه‌های یکسان خرد کنید، کره بادام زمینی را داخل شیار بمالید.

۶. اسموتی کره بادام زمینی

کره بادام زمینی، موز، شیر و یخ را با هم مخلوط کنید تا اسموتی خامه‌ای و خوشمزه‌ای به دست آید. این اسموتی برای فصول گرم سال بسیار مناسب است.

۷. کره بادام زمینی و شکلات

همراهی کره بادام زمینی و شکلات یک خوراکی غنی، عالی و خوشمزه را می‌سازد. مقداری شکلات آب شده و کره بادام زمینی را می‌توانید روی نان تست بمالید و میل کنید.

این‌ها فقط چند ایده برای مصرف کره بادام زمینی بودند، اما مواردی که می‌توانیم با این کره ترکیب کنیم، بی پایان هستند! کره بادام زمینی یک خوراکی همه کاره و خوشمزه است که می‌توان از آن به روش های مختلف استفاده کرد.

آیا خوردن هر روز کره بادام زمینی برای بدنسازی اشکالی ندارد؟

نکته مهم در مصرف کره بادام زمینی، خوردن آن در حد اعتدال است. پس اگر به اندازه مناسب و در حد اعتدال میل می‌کنید، اشکالی ندارد که هر روز در برنامه شما باشد. یک تا دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی در روز اغلب توسط پزشکان و متخصصان تغذیه توصیه می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید کره بادام زمینی بین بدنسازان محبوب است؛ چراکه منبع خوبی از پروتئین، چربی‌های سالم و سایر مواد مغذی است و می تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل برای بدنسازان باشد.

یادتان باشد که کره بادام زمینی باکیفیت و عاری از قندها و روغن‌های اضافه شده انتخاب کنید، زیرا می‌توانند کالری های غیرضروری اضافه کرده و ارزش غذایی کره بادام زمینی را کاهش دهند. به دنبال کره بادام زمینی طبیعی باشید که فقط حاوی بادام زمینی و نمک باشد، یا کره بادام زمینی خود را در خانه با استفاده از بادام زمینی بوداده و غذاساز درست کنید.

یک بدنساز باید چه مقدار کره بادام زمینی در روز مصرف کند؟

کره بادام زمینی می‌تواند منبع خوبی از پروتئین و چربی‌های سالم باشد که برای رشد عضلات مهم هستند. با این حال، نمی‌توان زیادی روی در مصرف کره بادام زمینی برای دریافت پروتئین حساب کرد. مقداری که می‌توانید بخورید به عوامل مختلفی مانند برنامه کلی غذایی، سطح فعالیت و نیاز کالری شما بستگی دارد.

شما می‌توانید ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری کره بادام زمینی را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید. این مقدار کره بادام زمینی به شما حدود ۸-۱۶ گرم پروتئین می‌دهد. باتوجه به این که کره بادام زمینی کالری بالایی نیز دارد، مهم است که حواس‌تان به کل کالری دریافتی خود باشد.

بهترین زمان مصرف کره بادام زمینی در بدنسازی

خوردن کره بادام زمینی می‌تواند برای عضله سازی مفید باشد، زیرا منبع خوبی از پروتئین، چربی‌های سالم و سایر مواد مغذی است. برای مصرف کره بادام زمینی زمان خاصی وجود ندارد و هرزمان که دوست داشتید آن را میل کنید! برای نمونه چند زمان مناسب برای مصرف کره بادام زمینی عبارتند از:

 • قبل از تمرین: مصرف کره بادام زمینی قبل از تمرین به دلیل اینکه ترکیبی از پروتئین و چربی‌های سالم است، می‌تواند انرژی تمرین را تامین کند. بهتر است آن را حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت قبل از ورزش با نان تست یا یک میوه مثل سیب یا موز مصرف کنید.
 • بعد از تمرین: مصرف کره بادام زمینی همراه با یک منبع کربوهیدرات می‌تواند به پر کردن ذخایر گلیکوژنی و ریکاوری عضلات کمک کند. می‌توانید آن را به عنوان بخشی از میان وعده یا وعده غذایی بعد از تمرین در عرض یک یا دو ساعت پس از ورزش میل کنید.
 • در طول روز: کره بادام زمینی می‌تواند در وعده‌های غذایی و میان وعده‌های معمولی شما به عنوان یک ماده غنی از پروتئین گنجانده شود. بسته به ترجیحات و نیازهای غذایی خود، آن را در صبحانه، ناهار یا شام بگنجانید.

خواص کره بادام زمینی با پروتئین وی در رژیم بدنسازی :

 • پشتیبانی و ریکاوری عضلات بدن پس از تمرین
 • پروتئین بالا در هر وعده غذایی برای کمک به ساخت و حفظ عضله
 • افزایش عضله و کاهش وزن
 • تامین پروتئین روزانه
 • حمایت از استقامت بدن
 • کاهش فشار خون و کلسترول
 • کاهش التهاب پس از تمرین
 • میان وعده مناسب و انرژی زا
 • مناسب برای ورزش های استقامتی و مقاومتی

آیا کره بادام زمینی با وی حاوی گلوتن است؟

کره بادام زمینی در واقع یکی از منابع پروتئینی نباتی محسوب می‌شود و حاوی گلوتن نیست. گلوتن یک پروتئین است که در غلات مانند گندم، جو و سایر محصولات غله‌ای وجود دارد و برای افرادی که به آن حساسیت دارند، مشکلاتی مانند نفخ، سردرد، خارش و تهوع ایجاد می‌کند. به همین دلیل، مصرف کره بادام زمینی برای افرادی که برای گلوتن حساسیت دارند، به عنوان جایگزینی پروتئینی و سالم محسوب می‌شود و می‌تواند به عنوان یکی از انواع خوراکی‌های مفید و با ارزش برای این افراد استفاده شود. بنابراین، با توجه به اینکه کره بادام زمینی حاوی گلوتن نیست، برای افرادی که به این پروتئین حساسیت دارند، می‌تواند جایگزین مناسبی به عنوان یک منبع پروتئینی سالم باشد. همچنین، کره بادام زمینی حاوی مواد مغذی مانند ویتامین E، فیبر، پروتئین و چربی‌هایی است که می‌تواند به حفظ سلامتی بدن کمک کند.

استفاده از کره بادام زمینی با وی برای ورزشکاران:

کره بادام زمینی با وی مخصوص ورزشکاران بوده و یک منبع عالی از پروتئین، چربی‌های سالم و کالری است. اما آیا این محصول برای ورزشکاران و بدنسازان مناسب است؟ پاسخ به این سوال با توجه به نوع و میزان فعالیت ورزشی، سطح فعالیت و میزان مصرف کره بادام زمینی متفاوت است. ورزشکارانی که به دنبال رشد عضلات و افزایش وزن هستند، مصرف کره بادام زمینی می‌تواند به عنوان یک منبع اضافی پروتئین باشد. اما برای ورزشکارانی که به دنبال کاهش وزن و چربی هستند، مصرف کره بادام زمینی باید با دقت و بر اساس میزان کالری مجاز مصرف روزانه محاسبه شود. به طور کلی، مصرف معقول کره بادام زمینی با توجه به نیازهای فردی ورزشکاران متفاوت است.

کره بادام زمینی قبل تمرین یا بعد تمرین؟

اگر کره بادام زمینی را ۳۰ دقیقه قبل از تمرین بخورید، سطح گلوکز و قند بدن شما افزایش خواهد داشت و انرژی خیلی زیادی پیدا می‌کنید که حتی بعد از تمرین ادامه خواهد داشت. از این رو، مصرف کره بادام زمینی قبل از تمرین عالی است.

انرژی فراوان کره بادام زمینی قبل از تمرین به دلیل محتوای بالای کربوهیدرات و پروتئین آن است؛ اما مصرف کره بادام زمینی برای بعد از تمرین هم ایده خوبی است. بدن شما بعد از ورزش شدیدا نیازمند مواد مغذی است چراکه به اصطلاح “خالی کرده” و خوردن یک ساندویچ کره بادام زمینی می‌تواند کربوهیدرات و پروتئین مناسبی را در لحظه به بدن برساند.

کره بادام زمینی برای چه کسانی ضرر دارد

برخی از افراد نسبت به بادام زمینی حساسیت دارند و حتی ممکن است برای درصد کمی از جمعیت کشنده باشد. اما آیا مضرات کره بادام زمینی برای ۹۹ درصد باقی‌مانده از افراد با بروز عوارض جدی همراه است؟ اما سوال اصلی اینجاست که کره بادام زمینی برای چه کسانی ضرر دارد؟ به طور کلی، بررسی ها نشان می دهد که مصرف کره بادام زمینی برای 10 گروه با شرایط خاص ممکن است مضر باشد.

ردیفگروه افرادتوضیحات
1 افراد با اضافه وزن مصرف بیش از حد کره بادام زمینی منجر به افزایش وزن و چاقی می‌شود؛ چون میزان بالای چربی و کالری آن بالا است.
2 افراد با فشار خون بالا کره بادام زمینی حاوی نمک و چربی‌های اشباع است که مصرف زیاد آن می تواند فشار خون را افزایش دهد.
3 مبتلایان به آلرژی آجیل کره بادام زمینی ممکن است باعث بروزواکنش‌های آلرژیک و علائم در افرادی که به آن حساسیت دارند، شود.
4 افراد با مشکلات قلبی مصرف بیش از حد کره بادام زمینی ممکن است به افزایش کلسترول بد و خطر بیماری‌های قلبی منجر شود.
5 افرادی که چربی خون دارند افراد با مشکلات چربی خون باید مصرف آن را محدود کنند زیرا سطح کلسترول خون را افزایش می دهد.
6 افراد مبتلا به دیابت بادام زمینی حاوی قند و کربوهیدرات است و برای افرادی که دچار دیابت هستند، مصرف زیاد آن می‌تواند مضر باشد.
7 کودکان مصرف کره بادام زمینی برای کودکان باید محدود شود، چون باعث مشکلات گوارشی و افزایش وزن در آنان می شود.
8 افراد با اختلالات گوارشی کره بادام زمینی می تواند باعث تحریک‌ مشکلات گوارشی شود، به ویژه برای افرادی که دچار سوزش معده هستند.
9 افرادی که چربی سوزی ندارند افراد مبتلا به چربی‌سوزی نامناسب باید کره بادام زمینی را با احتیاط مصرف کنند، زیرا سطح آن را افزایش می دهد.
10 افرادی که تیروئید دارند مصرف بیش از حد کره بادام زمینی ممکن مشکلاتی از جمله تغییرات تیروئیدی را ایجاد کند که با عوارض جدی همراه باشد.

خواص کره بادام زمینی برای زنان

 • یک خوراکی مقوی به خصوص در سه ماهه ی اول بارداری
 • در بعضی موارد از ویار در بارداری جلوگیری می کند
 • منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی
 • سرشار از فولیک اسید
 • سرشار از چربی های سالم
 • جلوگیری از پرخوری و اشتهای کاذب
 • کنترل وزن
 • کمک به رشد بهتر جنین

بهترین نوع کره بادام زمینی چیست؟

برای راحتیِ بیشتر می‌توانید به جای کره بادام ‌زمینی از پودر پروتئین آن استفاده کنید. کره بادام زمینی تولید شده در بسیاری از شرکت‌ها دارای مواد افزودنیِ زیادی مثل شکر، نمک، و طعم‌ دهنده‌ها هستند. پس حتماً هنگام خرید به برچسب تغذیه محصول دقت کنید.

اگر هنگام بازکردن درب قوطی، روغن بادام‌زمینی از کره آن جدا شده باشد، یعنی فاقد مواد افزودنی است و برای کاهش وزن گزینه خوبی خواهد بود.

بهترین زمان استفاده از کره بادام زمینی برای لاغری

طبق تحقیقات صورت گرفته، اگر می‌خواهید از کره بادام زمینی برای لاغری استفاده کنید، بهتر است آن را هنگام صبحانه یا میان وعده‌های غذایی مورد مصرف قرار دهید. شما می‌توانید هنگام صبح مقداری از این کره را در کنار میوه یا سبزیجات مصرف کنید.

جدول ارزش غذایی کره بادوم زمینی

کره بادوم زمینی شامل ۱۹۰ کالری در هر ۲ قاشق غذاخوری، با ۱۶ گرم چربی، ۸ گرم کربوهیدرات، ۲ گرم فیبر و ۷ گرم پروتئین است. کره بادام زمینی سرشار از چربی‌های سالم، فولات، پتاسیم، ویتامین E و ویتامین‌های B است.

اطلاعات تغذیه زیر توسط سازمان غذا و کشاورزی ایالات متحده برای ۲ قاشق غذاخوری (۳۲ گرم) کره بادام زمینی با نمک اضافه شده ارائه شده است.

 
کالری ۱۹۰
چربی ۱۶ گرم
سدیم ۱۳۶ میلی گرم
کربوهیدرات ۸ گرم
فیبر ۲ گرم
شکر ۳ گرم
پروتئین ۷ گرم

 

کالری یک قاشق کره بادام زمینی

به دلیل طعم و بافت منحصر به فرد و جذاب کره بادام زمینی این ماده مغذی محبوبیت زیادی را در بین سنین مختلف پیدا کرده است. کالری به معنای میزان دریافت انرژی بدن از طریق مصرف یک ماده غذایی می‌باشد و بادام زمینی به عنوان یک ماده غذایی پرکالری محسوب می‌شود و یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی حاوی ۹۴ کالری می‌باشد.

مصرف کره بادام زمینی با پروتئین ایزوله وی و عسل به عنوان صبحانه:

کره بادام زمینی با پروتئین وی  و کره بادام زمینی با عسل می تواند یکی از وعده های صبحانه مفید باشد. پروتئین وی یکی از انواع پروتئین های موجود در بادام زمینی است که قابلیت جذب بالایی دارد و می تواند به عنوان یک منبع پروتئینی مهم در رژیم غذایی مفید باشد. همچنین کره بادام زمینی با پروتئین وی حاوی اسیدهای چرب ناسالم کمتری نسبت به کره های حیوانی است و می تواند به کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی کمک کند.بهترین روش برای مصرف کره بادام زمینی با پروتئین وی، اضافه کردن آن به صبحانه است. می توانید آن را روی نان تست یا نان سینه مرغ همراه با میوه های تازه و یا سرشار از فیبر مصرف کنید. همچنین،  برای تهیه این صبحانه لذیذ کافی است یک لایه کره‌ را بر روی یک نون تست جو مالیده و برش‌های موز را بر روی آن قرار دهید. حالا یک نان تست جوی دیگر بر روی موزها بگذارید. در این مرحله می‌توانید مقداری عسل بر روی نان ریخته و آن را از وسط برش بزنید. به دسرهای خانگی خود اضافه کنید و از آن برای تهیه شیرینی های سالم استفاده کنید. در نهایت، نوشیدن شیر حاوی کره بادام زمینی با پروتئین وی نیز یک گزینه سالم برای صبحانه است

آیا کره بادام زمینی با پودر پروتئین وی به عنوان یکی از منابع پروتئین برای گیاهخواران مناسب است؟

کره بادام زمینی با پروتئین وی، به عنوان یکی از منابع پروتئین برای گیاهخواران، مناسب است. پروتئین وی یکی از پروتئین‌های کامل و حیاتی برای بدن است که تمام اسیدهای آمینه مورد نیاز برای رشد و توسعه بدن را داراست. برای گیاهخوارانی که از منبع پروتئین حیوانی مثل گوشت، ماهی و تخم مرغ خودداری می‌کنند، استفاده از کره بادام زمینی با پروتئین وی می‌تواند یک راه حل مناسب باشد.در ضمن، کره بادام زمینی با پروتئین وی، همچنین دارای مقدار قابل توجهی فیبر و انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مثل آهن، منیزیم و پتاسیم است که برای حفظ سلامتی بدن بسیار مفید هستند. به همین دلیل، مصرف کره بادام زمینی با پروتئین وی می‌تواند علاوه بر تأمین پروتئین، به بهبود سلامتی کلی بدن نیز کمک کند.

فواید کره بادام زمینی با پروتئین آب پنیر برای سلامتی:

کره بادام زمینی یک منبع غنی از مواد مغذی و فواید برای سلامتی است. در زیر به برخی از فواید کره بادام زمینی برای سلامتی اشاره می‌کنم:

1. منبع پروتئین: کره بادام زمینی حاوی پروتئین است که برای ساخت و تعمیر بافت‌های بدن ضروری است. مصرف آن به عنوان یک منبع پروتئین گیاهی مناسب برای افراد وگان و گیاه‌خوار نیز مفید است.

2. کاهش خطر بیماری‌های قلبی: مصرف معتدل کره بادام زمینی می‌تواند به کاهش فشار خون و کلسترول خون کمک کند، که این مسائل می‌توانند به بهبود سلامت قلب و عروق منجر شوند.

3. سلامت مغز: کره بادام زمینی حاوی چربی‌های سالم مانند اسیدهای چرب امگا-3 است که برای سلامت مغز و کاهش خطر اختلالات عصبی مفید هستند. این چربی‌ها می‌توانند به بهبود حافظه و تمرکز کمک کنند.

4. مقابله با التهاب: کره بادام زمینی حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات ضد التهابی است که می‌توانند در کاهش التهاب‌های مزمن در بدن موثر باشند. این می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های مزمن مانند التهاب مفاصل کمک کند.

5. کمک به مدیریت وزن: مصرف معقول کره بادام زمینی به عنوان یک منبع سرشار از پروتئین و چربی‌های سالم می‌تواند اشباع طولانی مدت ایجاد کند و احساس سیری را افزایش دهد. این می‌تواند به مدیریت وزن کمک کند و از افزایش وزن زیاد جلوگیری کند.

6. مصرف آسان: کره بادام زمینی به عنوان یک منبع پروتئین قابل تناول و خوردن به تنهایی یا با مواد غذایی دیگر مانند نان، میوه، یا غلات امکان‌پذیر است، بنابراین می‌توان آن را به راحتی به جزء روزانه تغذیه‌ای خود اضافه کرد.

7. کمک به سلامت استخوان: کره بادام زمینی حاوی مقادیر معقولی مواد معدنی مانند منیزیم و فسفر است که برای سلامت استخوان مهم هستند و می‌توانند به پیشگیری از بیماری‌های استخوانی مانند اوستئوپروزیس کمک کنند.

طرز تهیه کره بادام زمینی خانگی

تهیه کره بادام زمینی خانگی تقریبا ساده است و تنها به چند ماده نیاز دارد. اکنون مواد لازم و طرز تهیه کره بادام زمینی را خواهیم گفت.

مواد لازم

 • ۱ قاشق چایخوری نمک (اختیاری)
 • ۱-۲ قاشق غذاخوری روغن (اختیاری)
 • ۲ فنجان بادام زمینی بدون نمک بو داده
 • ۱-۲ قاشق غذاخوری عسل یا شیرین کننده دیگر (اختیاری)

طرز تهیه

 1. بادام زمینی را در میکسر یا مخلوط کن بریزید؛
 2. بادام زمینی‌ها را به مدت ۴-۵ دقیقه مخلوط کنید تا ریز آسیاب شوند؛
 3. اگر کره بادام زمینی نرم‌تری را ترجیح می‌دهید، یک یا دو قاشق غذاخوری روغن به آسیاب خود اضافه کنید و به کار ادامه دهید تا به غلظت دلخواه برسد؛
 4. اگر کره بادام‌زمینی شیرین‌تری را ترجیح می‌دهید، عسل یا شیرین‌کننده‌های دیگر را به دستگاه اضافه کنید و آن‌ها را تا زمانی که خوب ترکیب شوند، ادامه دهید؛
 5. اگر کره بادام زمینی شورتر را ترجیح می‌دهید، نمک را به بادام‌ها اضافه کنید و تا زمانی که خوب ترکیب شود، ادامه دهید؛
 6. کره بادام زمینی را به شیشه یا ظرفی با درب محکم و خشک منتقل کنید و تا دو هفته در یخچال نگهداری کنید.

ممنوعیت مصرف کره بادام زمینی

گروهی از مواد غذایی، حساسیت‌زا هستند و این ماده مغذی هم به دلیل وجود ترکیبات حساسیت‌زا جزء این دسته است. این ماده مغذی در کودکان و بعضی افراد مستعد، موجب بروز حساسیت می‌شود.

از علائم آلرژی به مواد غذایی می‌توان به دل‌درد، سرفه، کهیر، خارش، استفراغ، احساس فشار در قفسه سینه و گلو، تنگیِ نفس، تپش قلب، کبودی لب اشاره کرد، که با بروز این نشانه‌ها باید به مراکز درمانی مراجعه کرد. مصرف کره بادام‌زمینی برای خانم‌های باردار و شیرده و کودکان کمتر از ۲ سال نیز توصیه نمی‌شود.

برندهای معروف خارجی و ایرانی کره بادام زمینی

آبیش , نیری , gif , ایکس تک و شیر رضا

خرید کره بادام‌ زمینی| کره بادام زمینی،کره بادام زمینی با پروتئین وی را از کجا بخرم؟

البته با سوال مورد نظر ما یعنی اینکه کره بادام زمینی از کجا بخرم؟ و مطمئنا خرید مواد خوراکی دیگر، نقش تبلیغات را نمی‌شود دست‌کم گرفت. تبلیغ محصول به طرق‌ مختلف انجام می‌شود. رایج‌ترین آن از طریق رسانه‌های ملی مانند تلویزیون و یا رادیو می‌باشد. یا خرید از دیجی کالا،ترب،فروشگاه استوت،خرید حضوری،در تهران و تبریز،خرید اینترنتی کره بادام زمینی ارگانیم از آبیش،برند ایکس تک،نیری،این روزها البته تبلیغات از طریق رسانه‌های اجتماعی بیشتر انجام می‌شود و برندهای مختلف سعی می‌کنند با پیدا کردن یک شبکه اجتماعی پرطرفدار و شخصی که اصطلاحا فالوورهای زیادی دارد، نام برند خود را سر زبان‌ها اندازند. برندهایی نیز هستند که بیشتر بر کیفیت کار خود تمرکز می‌کنند. آنها خوب می‌دانند که حتی اگر صدها شبکه برای تبلیغ محصول خود داشته باشند، چنانچه محصولی با کیفیت پایین ارائه دهند، به زودی در صنعت خود با شکست روبرو خواهند شد.:: برچسب‌ها: کره بادام زمینی با وی , کره بادام زمینی , بهترین زمان مصرف کره بادام زمینی برای لاغری , خرید اینترنتی کره بادام زمینی , خرید پودر کره بادام زمینی , خرید کره بادام زمینی , خرید کره بادام زمینی + گینر ایکس تک , خرید کره بادام زمینی jif , خرید کره بادام زمینی xtech , خرید کره بادام زمینی آبیش , خرید کره بادام زمینی ارگانیک آبیش , خرید کره بادام زمینی اصل , خرید کره بادام زمینی ایکس تک , خرید کره بادام زمینی با آب پنیر نیری , خرید کره بادام زمینی با پروتئین وی , خرید کره بادام زمینی با پروتئین وی نیری , خرید کره بادام زمینی با گینر , خرید کره بادام زمینی با گینر ایکس تک , خرید کره بادام زمینی با وی , خرید کره بادام زمینی با وی آبیش , خرید کره بادام زمینی با وی نیری , خرید کره بادام زمینی پروتئینی , خرید کره بادام زمینی جیف , خرید کره بادام زمینی خارجی , خرید کره بادام زمینی شیررضا , پروتئین خرید کره بادام زمینی طبیعی , خرید کره بادام زمینی عسلی آبیش , خرید کره بادام زمینی عمده , خرید کره بادام زمینی فله , خرید کره بادام زمینی کاکائویی آبیش , خرید کره بادام زمینی کیلویی , خرید کره بادام زمینی گینر , خرید کره بادام زمینی نیری , خرید کره بادام زمینی و گینر ایکس تک , خزید کره بادام زمبنی با گینر , خواص کره بادام زمینی , خواص کره بادام زمینی با پروتئین وی , شیک کره بادام زمینی , طرز تهیه کره بادام زمینی , قیمت کره بادام زمینی , قیمت کره بادام زمینی + گینر ایکس تک , قیمت کره بادام زمینی با پروتئین وی , قیمت کره بادام زمینی با عسل , قیمت کره بادام زمینی با گینر , قیمت کره بادام زمینی با وی , کالری کره بادام زمینی , کره بادام زمینی , کره بادام زمینی 1 کیلویی , کره بادام زمینی ارگانیک , کره بادام زمینی ایرانی , کره بادام زمینی ایکس تک , کره بادام زمینی با پروتئین وی , کره بادام زمینی با پروتئین وی ایزوله , کره بادام زمینی با پروتئین وی ایکس تک , کره بادام زمینی با پروتئین وی شیررضا , کره بادام زمینی با پروتئین وی نیری , کره بادام زمینی با پروتئین وی نیری - 500 گرم , کره بادام زمینی با پودر وی , کره بادام زمینی با پودر وی نیری , کره بادام زمینی با چی بخوریم , کره بادام زمینی با عسل برای لاغری , کره بادام زمینی با گینر , کره بادام زمینی با گینر از کجا بخریم , کره بادام زمینی با گینر ایکس تک , کره بادام زمینی با گینر دیجی کالا , کره بادام زمینی با گینر قیمت , کره بادام زمینی با وی , کره بادام زمینی با وی نیری , کره بادام زمینی بدون گلوتن , کره بادام زمینی برای بدنسازی , کره بادام زمینی برای لاغری , کره بادام زمینی پروتئین , کره بادام زمینی پروتئین دارد؟ , کره بادام زمینی پروتئینی شیررضا , کره بادام زمینی تبریز , کره بادام زمینی ترب , کره بادام زمینی تهران , کره بادام زمینی جیف , کره بادام زمینی جیف آبی , کره بادام زمینی جیف قرمز , کره بادام زمینی دکتر بادام با پروتئین وی , کره بادام زمینی غنی شده با پروتئین وی , کره بادام زمینی گینر , کره بادام زمینی گینر ایکس تک , کره بادام زمینی گینر دار , کره بادام زمینی گینر دیجی کالا , کره بادام زمینی نیری , کره بادام زمینی همراه با پروتئین وی , کره بادام زمینی همراه گینر , کره بادام زمینی و گینر , کره بادام زمینی و وی , کره بادام قیمت , کره بادوم زمینی با گینر , گینر کره بادام زمینی , نکات خرید کره بادام زمینی , وی پروتئین و کره بادام زمینی ,
:: بازدید از این مطلب : 322
|
امتیاز مطلب : 57
|
تعداد امتیازدهندگان : 13
|
مجموع امتیاز : 13
تاریخ انتشار : چهار شنبه 9 اسفند 1402 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ولی غلامی

شیر خشک چیست و چرا برای بدنسازی مفید است؟

شیر خشک در واقع همان شیر واقعی است که طی فرآیند تبخیر آب از شیر جدا شده و به‌صورت پودر درمی‌آید. درصد بالایی از مواد مغذی شیر بعد از تبخیر، همچنان در شیر خشک حفظ می‌شود. از شیر خشک در صنعت غذایی جهانی در حجم گسترده‌ای مصرف می‌شود، از آشپزی گرفته تا غذای کودک. یک لیوان آب همراه با مقدار مناسب از شیر خشک، به اندازه شیر معمولی خاصیت دارد. ماده اصلی و مؤثر در پودر شیر خشک برای بدنسازی، پروتئین است. در واقع شیر خشک از ۲۰ درصد پروتئین وی (آب پنیر) و ۸۰ درصد کازئین تشکیل شده است و پروتئین به‌عنوان یکی از مؤثرترین عناصر برای افزایش حجم عضلات در بدنسازی است. بسیاری از افراد برای افزایش قدرت و به تبع آن، افزایش حجم ماهیچه‌ها در بدنسازی، به جای شیر خشک از مکمل‌هایی مانند کراتین استفاده می‌کنند

پودر شیر خشک اسکیم بدنسازی چیست؟

پودر شیر خشک‌ اسکیم، همان شیر خشک بدون جربی می باشد. معمولا شیر خشک ساده هم دارای مقدار زیادی پروتئین است که یک ماده بسیار مغذی برای بدن است. هر نوع از شیر خشک برای بدن مفید بوده و سبب تقویت ماهیچه‌های بدن می‌شود. پودر انواع شیر خشک‌ها مانند شیر خشک پرچرب دارای تمامی مواد مغذی و خاصیت‌هایی است که درون شیر تازه هم موجود است. هدف از ساخت شیر خشک اسکیم این است که بتوان این خواص، پروتئین و مواد مغذی درون شیر را در زمان طولانی نگهداری و استفاده کرد که ماندگاری و طول عمر نسبتا زیادی داشته باشند.

تا زمانی که تاریخ انقضای شیر خشک بدون چربی نرسیده باشد، شیر خشک‌ ها قابل استفاده هستند. معمولا شیر خشک‌ هایی که به کودکان می‌دهند با شیر خشک‌هایی که افراد ورزشکار از آن استفاده می‌کنند متفاوت است، اما همین شیر خشک‌های برای نوزادان هم دارای پروتئین و مواد مغذی زیادی است. معمولا این نوع شیر خشک‌ها هم می‌توانند برای بزرگ‌ترها استفاده شوند. زمانی که شما شیر خشک را درون لبنیات دیگر مانند شیر و یا ماست بریزید، ارزش غذایی آن بیشتر خواهد شد.

شیر خشک اسکیم از چه موادی ساخته شده است ؟

شیر خشک اسکیم همانند انواع دیگر شیر خشک‌ها از شیر طبیعی ساخته شده است. روند تولید شیر خشک این‌گونه است که ابتدا شیر را درون دستگاه‌هایی می‌ریزند که شیر را حرارت داده و غلیظ می‌کنند. سپس این شیر غلیظ‌شده را درون دستگاه‌های خشک‌کن قرار می‌دهند که آن را به شکل پودر تبدیل می‌کند. تا این قسمت از روند تهیه شیر خشک، برای انواع آن صدق می‌کند. شیر خشک اسکیم دارای 5/0 دصد چربی است که در مقایسه با شیر خشک‌های دیگر، این مقدار پایین تر است.

همین چربی کمتر موجود در شیر خشک اسکیم است که باعث می‌شود میزان کالری آن هم پایین‌تر باشد. یکی از ویژگی‌های مهم این نوع شیر خشک که آن را از دیگر شیر خشک‌ها متمایز کرده است، میزان پروتئین بالای آن است. این میزان پروتئین در صورتی است که میزان کالری موجود در آن بسیار پایین است.  با وجود این‌که میزان چربی و درنتیجه میزان کالری این نوع شیر خشک پایین است، میزان پروتئین و مواد مغذی درون آن کاهش نیافته و حتی نسبت به شیر خشک‌های دیگر بسیار بیشتر است.

ویژگی پودر شیر خشک مرغوب و باکیفیت

شیر خشک باکیفیت باید رنگ سفید و بدون هرگونه زردی و یا رنگ غیرطبیعی وجود داشته باشد. همچنین این محصول از نظر ظاهری باید به‌صورت پودری و یکنواخت و به‌دوراز هرگونه چسبندگی و تراکم باشد. علاوه بر اینها عطروطعم دلپذیری هم داشته باشد و عاری از هرگونه طعم غیرطبیعی و مایل به‌تندی نیز باشد.

پودر شیر خشک بدون چربی بدنسازی پگاه

شیر خشک بدون چربی دارای مزایا و معایب است. از جنبه مثبت آن این است که طیف مشابهی از ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین پروتئین بیشتری در هر کالری نسبت به شیر کامل ارائه می دهد. با این حال، شیر کامل طعم بهتری دارد و تمام مواد مغذی را در نسبت های طبیعی خود فراهم می کند.

یکی از برندهای پرطرفدار شیر خشک پگاه است که نه تنها مصرف آن هیچ ضرری برای بدنسازانی که تصمیم به آن می گیرند، ندارد، بلکه باعث بهبود عملکرد و عضله سازی بدون چربی در این افراد می شود.

پودر شیر خشک اسکیم بدون چربی پگاه ترکیبی از:

 • شیر خشک بدون چربی پگاه پروتئین ۳۴ درصد و کربوهیدرات ۵۵ درصد
 • جایگزین مناسبی برای گینر های خارجی بوده
 • کاملاً طبیعی و بدون شکر و افزودنی‌های شیمیایی بوده
 • شیر خشک پگاه دارای نشان استاندارد و سیب سلامت است.
 • شیرخشک پگاه مورد تایید سازمان غذا دارو و وزارت بهداشت است.
 • مناسب برای افزایش وزن و حجم و کمک به ریکاوری و عضله سازی

کاربرد شیر خشک پگاه:

فراورده‌های گوشتی

کاربرد در فراورده‌های گوشتی مانند سوسیس و کالباس جهت بهبود کیفیت و بافت مناسب. با افزودن شیر خشک بدون چربی پگاه به دلیل افزایش چسبندگی و قوام فراورده، نیاز به روغن مصرفی پایین می آید و موجب آفزایش محصول خروجی می شود.

صنایع شیرینی‏ سازی

قنادی و شکلات سازی، صنایع نانوایی و کیک، کلوچه و بیسکویت سازی و نیز تولید پفک و تنقلات، همگی مواردی است که به حفظ بافت محصول کمک شایانی می کند.

فرمولاسیون‏ های غذایی و بدنسازی

کاربرد در فرمولاسیون‏ های غذایی و نوشیدنی‏ های لبنی و بدنسازی به دلیل داشتن خصوصیات عملکردی و تغذیه‏ ای مناسب.

محصولات لبنی

کاربرد در برخی محصولات لبنی مانند ماست، پنیر، بستنی و … جهت بالا بردن ماده خشک و حفظ قوام و بالا بردن ارزش غذایی محصول استفاده می شود.

پودر شیر خشک پگاه در بدنسازی

شیر خشک پگاه به علت درصد پروتئین بالا و چربی پایین و داشتن کربوهیدرات های با کیفیت، جهت ساختن توده عضلانی و همچنین افزایش حجم توصیه می شود. شیر خشک پگاه شامل ویتامین های گروه ب، د و فلزات با ارزشی هست که با مصرف این محصول می توانید از آن ها هم بهره مند شوید.

میزان پروتئین و کالری پودر شیرخشک بدون چربی پگاه:

هر ۱۰۰ گرم از محصول شیرخشک اسکیم پگاه حاوی:

پروتئین شیر پگاه ۳۱ گرم ( ۲۰٪ وی + ۸۰٪ کازئین )

کربوهیدرات ۵۵ گرم

چربی ۱.۵ گرم

انرژی ۳۵۸ کالری

 

هر پیمانه (۳۵ گرم) از شیر خشک پگاه:

پروتئین ۱۰.۸۵ گرم

کربوهیدرات ۱۹.۲۵ گرم

چربی ۰.۵۲۵ گرم

انرژی ۱۲۵.۳ کالری

ترکیبات پودر شیر خشک اسکیم پگاه:

بسیاری از مواد مغذی حیاتی در شیر خشک بدون چربی وجود دارد، از جمله مقدار قابل توجهی پروتئین، کلسیم، منیزیم، فسفر، سدیم، روی و پتاسیم. از نظر ویتامین ها، سرشار از ویتامین های A، B2، B3، B6، B12 و D و همچنین تیامین و فولات است. یک فنجان شیر بدون چربی دارای 8 گرم پروتئین با کیفیت بالا و کامل است که حاوی تمام 9 اسید آمینه ضروری مورد نیاز برای رشد و نمو است. کالری و سطح کلسترول و چربی بسیار کمی دارد .

در ضمن، توجه داشته باشید که شیر خشک بدون چربی حاوی هر سه درشت مغذی است. همچنین دارای مجموعه ای از مواد معدنی و ویتامین ها است.

پروتئین ها:

مطمئن باشید که وقتی شیرخشک از منبع اصلی خود فرآوری می شود، بیشتر پروتئین های اصلی آن، به ویژه اسیدهای آمینه، حفظ می شوند. همچنین توجه داشته باشید که این پروتئین ها به صورت پودر قابل هضم هستند.

کربوهیدرات ها:

لاکتوز نیز حفظ شده است و این برجسته ترین کربوهیدرات موجود در شیر اصلی است. از مزایای بدنسازی آن این واقعیت است که لاکتوز می تواند به بدن او کمک کند تا کلسیم را که به شکل پودری نیز موجود است، جذب کند.

چربی ها:

تجزیه محتوای چربی در یک لیوان صد گرمی شیر خشک بدون چربی به شرح زیر است:

 • کل کالری – 496.
 • چربی کل – 27 گرم.
 • چربی اشباع – 17 گرم. این، بیش از هشتاد درصد از مقدار توصیه شده روزانه شما را تامین می کند.
 • چربی غیراشباع چندگانه – 0.7 گرم.
 • چربی تک غیراشباع – 8 گرم نسبتا سنگین.

ویتامین ها

در حالی که ویتامین D به بدن کمک می کند کلسیم و فسفر مصرفی را جذب کند. شیرخشک همچنین حاوی ویتامین های حیاتی A، E  و K است. ویتامین K لخته شدن خون را تنظیم می کند؛ در حالی که ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده که از سلول ها محافظت می کند.

طعم شیر خشک پگاه:

شیر خشک پگاه همان طعم شیر را دارد و برای مزه دار کردن آن میتوان به آن کاکائو، قوه، وانیل، خامه سفیده تخم مرغ و انواع طعم دهنده های میوه را اضافه نمایید.

ترکیبات شیر خشک؛ انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید برای بدنسازان

برای دادن پاسخ بهتر به سؤال «آیا استفاده از شیر خشک در بدنسازی مفید است یا مضر»، ابتدا باید با اجزای تشکیل‌دهنده شیر خشک آشنا شویم. به‌طورکلی، شیر خشک حاوی مجموعه‌ای از مواد معدنی و ویتامین‌ها است؛ همچنین مواد زیر در ترکیبات شیر خشک موجود هستند:

 • پروتئین: درصد بالایی از شیر خشک را پروتئین تشکیل داده است. هنگام تبدیل شیر به شیر خشک، بیشتر مقدار پروتئین شیر، به خصوص اسید‌های آمینه، در شیر خشک حفظ می‌شوند. در هر وعده مصرف شیر خشک، حدود ۲۰ تا ۳۰ گرم پروتئین به بدن می‌رسد. یکی از دلایل اصلی برای استفاده از شیر خشک توسط بدنسازان، وجود پروتئین در ترکیبات آن است. پروتئین‌ها، خصوصاً پروتئین وی، تأثیر به‌سزایی در عضله‌سازی و افزایش حجم دارند. به همین ترتیب، شیر خشک به بدنسازان کمک می‌کند با سرعت بیشتری به هدف اصلی خود از انجام تمرینات ورزشی برسند. بسیاری از بدنسازان برای بالا بردن افزایش حجم عضلات خود از مکمل پروتئین گینر استفاده می‌کنند.
 • کربوهیدرات: لاکتوز، به‌عنوان کربوهیدرات اصلی موجود در شیر شناخته می‌شود. لاکتوز به بدن ورزشکاران و بدنسازان کمک می‌کند تا کلسیم موجود در شیر خشک را جذب کند. هر وعده مصرف شیر خشک، دوز مناسبی از کلسیم را برای بدن فراهم می‌کند که این مقدار در مقایسه با منابع دیگر کلسیم، بسیار بیشتر است.
 • چربی: میزان چربی موجود در شیر خشک به نوع شیری که از آن تهیه شده بستگی دارد. شیرهای خشک بدون چربی یا کم‌چرب، نزدیک به ۱۰ درصد چربی دارند که این مقدار برای مصرف روزانه معقول به نظر می‌رسد. بدنسازان جزو گروهی از افراد هستند که برای مصرف چربی خط قرمز‌های مشخصی دارند و می‌توانند بخشی از چربی موردنیاز بدن خود را با خوردن شیر خشک تأمین کنند.
 • ویتامین‌ها: علاوه‌بر کلسیم و پروتئین، شیر خشک حاوی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی است که برای سلامت بدن هر انسان ضروری هستند. ویتامین D موجود در شیر خشک به جذب بهتر کلسیم و فسفر موجود در آن کمک می‌کند؛ همچنین ویتامین‌های حیاتی مانند A، E و K در شیر خشک موجود هستند. ویتامین K از لخته شدن خون در رگ‌ها جلوگیری کرده و ویتامین E به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان برای حفظ سلامت سلول‌های بدن عمل می‌کند. بسیاری از بدنسازان برای دریافت ویتامین‌های ضروری بدن، شیر خشک را در رژیم غذایی خود جای می‌دهند.

ترکیبات مفید موجود در شیر خشک، آن را به یکی از بهترین جایگزین‌ها برای مکمل‌های ورزشی گران کرده است. بسیاری از افراد استفاده از شیر خشک را به دلیل قابل‌دسترس بودن و ارزان بودن، به استفاده از مکمل‌های ورزشی موجود در بازار ترجیح می‌دهند.

مزایای مصرف پودر شیر خشک در بدنسازی؛ ساخت عضله

در پاسخ به سؤال «آیا مصرف شیر خشک برای بدنسازی مضر است یا مفید؟» ابتدا مزایای استفاده از شیر خشک را بررسی می‌کنیم. شیر خشک به دلیل داشتن درصد بالایی از مواد معدنی و ویتامین‌‌‌های ضروری بدن، مزایای بسیاری را برای بدنسازان و ورزشکاران به همراه دارد که در زیر به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • ترمیم سلولی با سرعت بیشتری انجام می‌شود.
 • مصرف شیر خشک افزایش حجم توده عضلانی را به همراه دارد.
 • با کاهش خطر شکستگی به واسطه جذب کلسیم، سلامت استخوان‌‌‌‌ها بهبود می‌یابد.
 • شیر خشک کم چرب، به بهبود سلامت قلب کمک می‌کند.
 • سیستم ایمنی تنظیم و تقویت می‌شود.

بسیاری از ورزشکاران به جای شیر خشک، با خرید گلوتامین و مصرف آن به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کنند. در ادامه مزایای شیر خشک برای بدنسازان، می‌توان به قیمت ارزان‌تر، سالم‌تر بودن از نظر غذایی (به دلیل نداشتن افزودنی‌های غذایی) و قابل‌دسترس بودن آن اشاره کرد.

مضرات مصرف پودر شیر خشک بدون چربی در بدنسازی؛ تجمع کلسترول و افزایش وزن

مصرف شیر خشک با دوز متعادل، نه‌تنها ضرر ندارد، بلکه برای سلامت بدن نیز مفید است؛ ولی مصرف بی‌رویه شیر خشک، ممکن است با عوارضی همراه باشد. به دلیل وجود کلسترول در شیر خشک، مصرف بیش از حد متعارف آن، باعث تجمع کلسترول در رگ‌ها شده و سلامت قلب را به خطر می‌اندازد؛ همچنین چربی موجود در شیر خشک و کالری بالای آن، منجر به افزایش وزن می‌شود. بسیاری از افراد با هدف چاق شدن صورت یا افزایش وزن، از شیر خشک استفاده می‌کنند.

از مضرات دیگر مصرف شیر خشک برای بعضی از بدنسازان، ایجاد واکنش‌ نسبت به لاکتوز است. این اتفاق در بدنسازانی رخ می‌دهد که نسبت به لاکتوز موجود در پودر شیر حساس هستند؛ همچنین توصیه می‌شود افرادی که ناراحتی معده دارند، به دلیل دیر هضم بودن شیر خشک، از آن استفاده نکنند.

نحوه مصرف پودر شیر خشک در بدنسازی؛ مقدار مجاز در هر وعده

مهم‌ترین نکته در مصرف شیر خشک، داشتن یک برنامه غذایی منظم است. شیر خشک نوعی مکمل محسوب می‌شود که تأثیر آن همراه با مصرف مواد غذایی دیگر نشان داده می‌شود. به‌هیچ‌وجه نباید به پروتئین موجود در شیر خشک بسنده کرد و باید مواد غذایی حاوی پروتئین و مواد معدنی دیگر را در رژیم غذایی روزانه گنجاند.

تعیین میزان دقیق مصرف شیر خشک برای بدنسازان به شرایط بدنی، تمرینات و نظر مربی بستگی دارد، ولی به‌طورکلی، مصرف شیر خشک در بزرگسالان به صورت زیر تعریف می‌شود:

 • مردان روزانه ۲ تا ۲.۵ وعده (هر وعده ۱۰۰ گرم)
 • زنان روزانه ۱ تا ۱.۵ وعده

در صورت مصرف شیر خشک کامل، هر وعده را باید ۵۰ گرم در نظر گرفت. برای نحوه مصرف شیر خشک در بدنسازی نیز دستور مشخصی وجود ندارد؛ می‌توان پودر شیر خشک را به شیک‌های پروتئینی بعد از باشگاه اضافه کرد یا بعد از حل کردن پودر در آب جوش، آن را مصرف کرد.

تفاوت پودر شیر خشک با مکمل بدنسازی در چیست؟ ترکیبات متفاوت

شیر خشک و مکمل‌های پروتئینی مانند وی، هر دو از شیر تولید می‌شوند و تفاوت آن‌ها در ترکیبات موجود در هر کدام است. پودر پروتئین وی از شیر تولید شده ولی حاوی ۱۰۰ درصد پروتئین است؛ در مقابل، پروتئین فقط ۲۹ درصد از ترکیبات پودر شیر خشک را تشکیل می‌دهد؛ همچنین به مکمل‌های ورزشی مواد افزودنی مانند: اسیدهای آمینه و کربوهیدرات برای تحریک رشد عضلات، افزایش وزن و حجم اضافه می‌شود. در ادامه تفاوت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیر خشک با مکمل بدنسازی، می‌توان به قیمت آن‌ها اشاره کرد؛ شیر خشک بسیار ارزان‌تر از مکمل‌های پروتئینی موجود در بازار است.

پروتئین در پودر شیر خشک بدون چربی:

مطمئن باشید که وقتی شیرخشک از منبع اصلی خود فرآوری می شود، بیشتر پروتئین های اصلی آن، به ویژه اسیدهای آمینه، حفظ می شوند. همچنین توجه داشته باشید که این پروتئین ها به صورت پودر قابل هضم هستند.

ارزش غذایی پودر شیر خشک پگاه بدون چربی:

ارزش غذایی و میزان پروتئین 100 گرم شیر خشک بدون چربی:

 • انرژی: 345 کیلوکالری
 • کلسیم: 1257 میلی گرم
 • پروتئین: 32 گرم
 • کربوهیدرات: 55 گرم
 • چربی: 5.1 گرم

شیر خشک بدون چربی پگاه رو از کجا بخرم؟

گینر پگاه یا همان پودر شیر خشک بدون چربی , ترکیبی از پروتئین ۳۴ درصد و کربوهیدرات ۵۵ درصد است که جایگزین مناسبی برای گینر های خارجی بوده و کاملا طبیعی و بدون شکر و افزودنی‌های شیمیایی است. این محصول دارای نشان استاندارد و سیب سلامت است و برای افزایش وزن و حجم و کمک به ریکاوری و عضله سازی استفاده میشود و میتوانید از فروشگاه استوت آن را تهیه نمایید.

قیمت شیر خشک اسکیم

شما باید دقت کامل را به خرج دهید که شیر خشک اصل را تهیه کنید. مشخصا قیمت شیر خشک اصل بیشتر از نوع فیک آن است. یک شیر خشک اسکیم اصل دارای رنگی سفید است که نوعی خامه‌ای است و هیچ‌گونه رنگ زردی در آن دیده نمی‌شود. این نوع شیرهای اصل، دقیقا بوی شیر مایع را می‌دهند و حالت پودری آن باید یکنواخت باشد. بهتر است در زمان خرید شیر خشک اسکیم به این مورد هم دقت کنید که مقدار کمتری بخرید؛ چراکه معمولا تاریخ انقضای آن‌ها پایین است.

قیمت شیر خشک اسکیم یا بدون چربی معمولا بستگی به میزان وزن آن دارد و اغلب در فروشگاه‌های مختلف، قیمتی متفاوتی دارد.

برای چه کسانی مصرف شیر خشک مضر است؟

با اینکه همه افراد با هر گروه سنی مجاز به مصرف شیر خشک برای بدنسازی هستند؛ اما برخی از افراد به دلایلی نباید از این ماده استفاده کنند. به طور مثال:

 • افرادی که مشکلات معده دارند.
 • کسانی که به محصولات لبنی حساسیت نشان می‌دهند.
 • افرادی که از مکمل وی استفاده می‌کنند.
 • اشخاصی که بیش از اندازه اضافه‌وزن داشته باشند.

شیر خشک؛ جایگزینی ارزان برای مکمل‌های ورزشی گران‌ قیمت

در این مقاله با بررسی مزایا و مضرات شیر خشک، به سؤال «آیا مصرف شیر خشک در بدنسازی مفید است یا مضر؟» پاسخ دادیم. تاکنون عوارض جدی برای مصرف متعادل شیر خشک ثبت نشده است؛ پس برای جلوگیری از بروز خطرات سلامتی، در مصرف این مکمل غذایی احتیاط به خرج دهید.:: برچسب‌ها: شیر خشک پگاه،شیر خشک اسکیم،شیر خشک بدون چربی،شیر خشک بدون چربی پگاه،شیر خشک اسکیم پگاه،شیر خشک بدنسازی پگاه،پگاه شیر خشک،اسکیم شیر خشک،خرید شیر خشک پگاه،قیما شیر خشک پگاه،خرید شیر خشک اسکیم پگاه،خرید شیر خشک بدون چربی پگاه،گینر پگاه،قیمت شیر خشک پگاه،قیمت شیر خشک اسکیم،قیمت شیر خشک بدون چربی، ,
:: بازدید از این مطلب : 323
|
امتیاز مطلب : 55
|
تعداد امتیازدهندگان : 13
|
مجموع امتیاز : 13
تاریخ انتشار : چهار شنبه 9 اسفند 1402 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ولی غلامی

داستان شکلات پروتئین بار


داستان شکلات بار به انگلیس بازمی‌گردد! جوزف فرای انگلیسی؛ شخصی بود که برای اولین بار در سال ۱۸۴۷ روشی جدید برای ساخت یک شکلات جامد ابداع کرد. این شکلات؛ ترکیبی از پودر‌ کاکائو، شکر و کاکائو خمیری بود. این داستان ادامه داشت تا این‌ که در سال ۱۸۹۴ جان کدبری؛ بنیان‌گذار شرکت‌ کدبری با الهام از شکلات‌های فرای انگلیسی، شکلات بارهای مخصوص خودش را تولید کرد.

در همین سال بود که شکلات‌های فرای و کدبری؛ در یک نمایشگاه تجاری به طور همزمان مورد بازدید عموم قرار گرفت. از آن جایی که این فرآوری به شدت مورد توجه مردم قرار گرفت؛ فرای و کدبری در دهه‌های بعدی به تولید انبوه این شکلات مشغول شدند.

پروتئین بار شکلاتی چیست؟

شکلات بار یا همان شمش طلا؛یا غلات بار،ایزوبار،پرو بار،انرژی بار،کلسی بار،کنجی بار یک فرآورده قندی مکعب مستطیلی شکل است. خوراکی که سرشار از قند و کربوهیدارت و انرژی است. شکلات بار؛ همان‌طور که از نامش پیداست از شکلات درست شده‌است. با این وجود می‌تواند حاوی آجیل، میوه، کارامل، نوقا، ویفر و …. باشد.

خمیر کاکائو، کره کاکائو، شکر و شیر موادی هستند که تمام یا برخی از مواد شکلات را تشکیل می‌دهند. ترکیب مختلف این مواد با هم؛ انواع مختلف شکلات از جمله، شکلات تلخ، شکلات شیری و شکلات سفید را می‌سازند. امروزه تنوع محصولات شکلات بار بسیار زیاد است؛ طوری که انتخاب آن کار سختی می‌شود.

آشنایی با پرو بارها

پروتئین بارها چه محصولاتی هستند و دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشند؟ پروتئین؛ یکی از اصلی‌ترین ماده‌های موجود در بدن ما است. پروتئین‌ بارها؛ محصولاتی غنی شده‌ای هستند که یکی از مواد حیاتی بدن یعنی نیاز به پروتئین را برطرف می‌کنند. معمولا پروتئین بارها؛ به صورت میان وعده و یا در زمان مشخص برای ورزشکاران مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پروتئین بارها؛ خوراکی مورد علاقه ورزشکاران است. با این وجود افراد در تمامی سنین می‌توانند از این محصولات به عنوان یک میان وعده سالم استفاده کنند. همچنین کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند و می‌خواهند رژیم لاغری را در برنامه غذایی خود بگنجانند؛ می‌توانند با خرید شکلات‌های پروتئین بار به بهتر شدن رژیم خود کمک نمایند. با استفاده از این مکمل‌ها؛ دیگر لازم نیست نگران دریافت پروتئین خود از طریق مواد غذایی مصرفی خود باشید.

همه چیز درباره شکلات پروتئین بار

بهتر است قبل از این‌که در مورد شکلات بار پروتئین بگوییم؛ کمی از فواید پروتئین بدانیم. مصرف پروتئین به ویژه شکلات پروتئین بار؛ می‌تواند از بروز سرطان جلوگیری کند. این مکمل همچنین می‌تواند سبب افزایش حجم عضلات شود و در نهایت این شکلات بار پروتئین است که می‌تواند کاهش وزن قابل توجهی را در شما بوجود آورد. شکلات پروتئین بار؛ دارای طعم و شکل‌های متفاوتی است و در تهیه آن از مواد شیرین کننده کم کالری و یا حتی بدون کالری استفاده شده‌ است.

با این وجود حواستان باشد که این شکلات‌ها دارای پروتئین بالایی هستند. اما شکر و شیرین‌کننده‌های مصنوعی موجود در آن‌ها می‌توانند برای سلامتی مضر ‌باشند. درست است که این محصول دارای پروتئین بالایی است؛ با این وجود بهتر است بدانید که پروتئین موجود در این محصولات بدان معنا نیست که مواد تشکیل دهنده آن نیز برای سلامتی مفید است.

بنابراین علاوه بر رعایت تعادل در مصرف شکلات پروتئین بار؛ سعی کنید از برند خوبی استفاده کنید که میزان شکر آن در حد استاندارد باشد. سخن آخر این‌که شکلات‌های پروتئین بار؛ می‌توانند پروتئین روزانه بدن را تامین کنند. و به علاوه نسبت به شکلات‌های معمولی لذیذتر و انرژی بخش‌تر هستند.

ترکیبات موجود در پروتئین بار

در شکلات پروتئینی بسته به نوع و برند مربوطه ترکیبات متفاوت بوده و نسبت آنها نیز با یکدیگر فرق دارد. بنابراین بهترین راه آن است که جدول ترکیبات موجود روی محصول مورد نظر را خوانده و بر اساس اولویت‌های خود فراورده مورد نیازتان را انتخاب نمایید. پروتئین بارهای موجود در بازار به طور معمول حاوی 10 تا 20 گرم پروتئین، 5 تا 10 گرم چربی، 25 تا 35 گرم کربوهیدرات و 5 تا 10 گرم فیبر هستند. همچنین ممکن است در پروتئین بار منابعی غنی از ریزمغذی‌ها مثل کلسیم، پتاسیم، آهن و ویتامین‌های گروه B را بیابید.

بسیاری از پروتئین بارها ممکن است از خرما، میوه‌های خشک، مغزها، دانه‌ها و غلات کامل مثل کینوا و جو دوسر ساخته شده و چیزی حدود 150 تا 400 کالری را برای بدن فراهم آورند. مقدار پروتئین در برخی از انواع protein bar ممکن است حتی به 30 گرم نیز برسد. منبع اصلی پروتئین در پروتئین بارها متفاوت است. برخی از آنها از پروتئین whey ، کازئین، پودر ماست یا شیر، پروتئین سویا یا پروتئین تخم مرغ حاصل شده و برخی دیگر از آجیل و دانه‌ها به عنوان منبع پروتئین بهره می‌گیرند. بنابراین همان‌طور که عنوان کردیم ترکیبات موجود در پروتئین بارها نسبت به نوع آنها بسیار متنوع بوده و همچنین تنوع طعم بسیار بالایی نیز دارند.

پروتئین چیست و چه نقشی در بدن ما دارد ؟

اول از همه از پروتئین بیشتر بدانیم! پروتئین‌ها موادی هستند که از اسیدهای آمینه تشکیل شده‌اند و می‌توانند عملکردهای متفاوتی برای بدن داشته باشند. پروتئین؛ بیشترین کار را در سلول‌ها انجام می‌دهد و یکی از وظایف اصلی این ماده تامین انرژی بدن است. رشد و حفظ ماهیچه‌ها، حمل و ذخیره مواد غذایی، تامین انرژی، تقویت سیستم ایمنی بدن، انتقال پیام و هورمون و در نهایت تنظیم پی اچ و حفظ مایعات بدن از عملکردهایی است که این ماده در بدن ما دارد.

حالا تصور کنید با این همه مشغله در زندگی نتوانیم به این ماده مهم و حیاتی برای بدن توجه کنیم! کمبود پروتئینی سبب چه بیماری‌هایی می‌شود؟ ضعف یا درد ناگهانی عضلات، ضعیف شدن رشد موها، احتباس مایعات، هوس‌های مکرر مواد غذایی، کبد چرب، نوسانات خلقی، مه مغزی، خواب ضعیف، پوکی استخوان، کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن، اختلال در رشد کودکان و ناخن‌های ضعیف و شکننده برخی از بیماری‌هایی هستند که نبود این ماده در بدن به وجود می‌آورد.

چرا باید از شکلات پروتئین بار استفاده کرد ؟

خب حالا که از پروتئین و اثرات منفی که کمبود آن در بدن به وجود می‌آورد بیشتر اطلاع پیدا کرده‌اید؛ بهتر است به پاسخ این سوال بپردازیم! چرا باید از شکلات پروتئین بار استفاده کنیم؟ مصرف به اندازه پروتئین برای کسانی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند و یا ورزشکارانی که می‌خواهند مطلوب و با کیفیت زندگی کنند بسیار حائز اهمیت است. افراد گیاهخوار و وگان، افرادی که از رژیم غذایی استفاده می‌کنند و بدنسازان کسانی هستند که باید از شکلات‌ بارها در برنامه غذایی خود استفاده کنند.

شکلات‌های پروتئین بار؛ می‌توانند با خستگی مبارزه کنند. اگر یک روز شلوغ را پشت سر گذاشته‌اید و یا در یک جلسه ساعت‌ها مجبور به نشستن شده‌اید و تایمی برای غذا خوردن نداشتید نگران نباشید! کافی است یک عدد از این شکلات بارها را در کیف خود نگاه داشته و هر زمان که احساس کردید دچار افت قند خون شدید آن را میل کنید تا ببینید که چطور خستگی‌اتان به صفر خواهد رسید.

این شکلات‌ها؛ مناسب کسانی هستند که به تناسب اندام خود بسیار اهمیت می‌دهند و دائما در حال ورزش کردن هستند. اما چرا؟ زیرا این شکلات‌ها گزینه‌های راحت و سریعی برای دریافت پروتئین لازم برای عضله سازی بعد از تمرین هستند.

شکلات بار فیتنس یا شکلات بار رژیمی

شکلات بار فیتنس؛ یک مکمل بدنسازی است که ورزشکاران از آن به عنوان جایگزینی برای وعده‌های غذایی استفاده می‌کنند. اما چرا باید از شکلات بار فیتنس استفاده کرد؟ بهتر است بدانید که مصرف این مکمل‌ها برای ورزشکاران استقامتی بسیار ضروری است؛ چرا که شکلات‌بارهای فیتنس دارای مقادیر زیادی پروتئین هستند. همان‌طور که می‌دانید پروتئین نقش بسیار مهمی در عضله‌سازی و حفظ سلامت عمومی بدن دارد و از خوراکی‌های ضروری برای ورزشکاران است.

بنابراین اگر ورزش بدنسازی را انجام می‌دهید تا لاغر شوید و یا عضله سازی کنید؛ باید از محصولات پروتئینی مصرف کنید تا زودتر به هدفی که می‌خواهید برسید. دلیل اصلی استفاده از این محصول؛ ماهیچه‌سازی و ترمیم آسیب‌های بعد از بدنسازی است. چگونه می‌توان شکلات بار فیتنس را تهیه کرد؟ خوشبختانه امروزه استفاده از این محصولات بسیار رایج گشته است و تقریبا در هر فروشگاه مواد‌غذایی و یا سالن ورزشی می‌توانید آن را خریداری کنید.

فواید استفاده از شکلات پروتئینی

تاکنون برای خرید پروتئین بار اقدام کرده‌اید؟ پروتئین بار یک میان‌وعده بی‌نظیر برای شما می‌تواند باشد که فواید زیر را به همراه دارد:

مقوی و مغذی

پروتئین‌ بارها با طعم‌های مختلف معمولا در دسترس بوده و به راحتی می‌توان آنها را تهیه کرد. اگر به هنگام عصر که بر اثر فشار کار خسته و کم‌انرژی شده‌اید به دنبال یک خوراکی لذیذ می‌گردید که مدتی شما را سیر نگه داشته و انرژی مطلوبی را برای بدنتان فراهم آورد، بی‌گمان پروتئین بار گزینه‌ای مناسب برای انتخاب خواهد بود. با خوردن این محصول نه تنها توان بدنی بیشتری پیدا می‌کنید بلکه ویتامین‌ها و مواد معدنی مهمی مثل ویتامین‌های گروه ب، ویتامین E، کلسیم، منیزیم، آهن، فسفر و … را نیز به بدن خود خواهید رساند.

تامین انرژی برای ورزش

چنانچه اشاره کردیم شکلات پروتئینی حاوی مقادیر مناسبی از کربوهیدرات و پروتئین است از این رو می‌توان قبل و بعد از تمرینات ورزشی به عنوان منبع انرژی از آن بهره گرفت. اگر بعد از ورزش از این محصول استفاده کنید، به ترمیم عضلات و ریکاوری نیز کمک خواهد شد.

کمک به عضله سازی

اگر در پی افزایش حجم عضلات خود هستید، مصرف پروتئین بار در رساندن شما به هدف خود می‌تواند بسیار موثر باشد. افرادی که ورزش‌های مقاومتی و قدرتی انجام می‌دهند با مصرف پروتئین می‌توانند عملکرد بهتری در تمرینات خود داشته باشند. مصرف پروتئین همچنین از تحلیل عضلات نیز جلوگیری می‌کند. اگر به شیک پروتئین علاقه‌ای ندارید، شکلات پروتئینی را حتما امتحان کنید؛ قطعا نظر شما را جلب خواهد کرد

شکلات پروتئینی جایگزینی برای صبحانه

وقتی به هر دلیل غذایی در دسترس شما نیست، پروتئین بار گزینه‌ای مناسب برای جایگزین شدن در وعده‌های غذایی شما می‌تواند باشد. به ویژه برای صبحانه می‌توانید از این محصول استفاده کرده و مواد مغذی بسیاری را به بدن خود برسانید. توصیه می‌کنیم به این منظور نوعی از پروتئین بار را انتخاب کنید که حاوی مقادیر بالایی قند و روغن‌های هیدروژنه نباشد تا خظری برای سلامتی شما به وجود نیاید.

همه چیز درباره شوکوبار یا پروبار

بهتر است قبل از این‌که در مورد شکلات بار پروتئین بگوییم؛ کمی از فواید پروتئین بدانیم. مصرف پروتئین به ویژه شکلات پروتئین بار؛ می‌تواند از بروز سرطان جلوگیری کند. این مکمل همچنین می‌تواند سبب افزایش حجم عضلات شود و در نهایت این شکلات بار پروتئین است که می‌تواند کاهش وزن قابل توجهی را در شما بوجود آورد. شکلات پروتئین بار؛ دارای طعم و شکل‌های متفاوتی است و در تهیه آن از مواد شیرین کننده کم کالری و یا حتی بدون کالری استفاده شده‌ است.

با این وجود حواستان باشد که این شکلات‌ها دارای پروتئین بالایی هستند. اما شکر و شیرین‌کننده‌های مصنوعی موجود در آن‌ها می‌توانند برای سلامتی مضر ‌باشند. درست است که این محصول دارای پروتئین بالایی است؛ با این وجود بهتر است بدانید که پروتئین موجود در این محصولات بدان معنا نیست که مواد تشکیل دهنده آن نیز برای سلامتی مفید است.

پروتئین بار بادام زمینی

پروتئین بار با بادام زمینی با روکش کاکائو تلخ بسیار مقوی و انرژی زا طبیعی بدون شکر افزوده است. این نوع شکلات به دلیل غنی شدن با فیبر ارزش غذایی بالای حاصل از بادام زمینی برای تمامی افراد در سنین مختلف بخصوص ورزشکاران مفید است.

شکلات بار کاکامو آبیش میان‌ وعده‌ای برای همه

شکلات بار کاکامو آبیش یک پرو بار وگان , وجترین  و کاملاً طبیعی است که از مواد اولیه با ارزشی تهیه شده که سرشار از کربو هیدرات , پروتئین، فیبر، ویتامین، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. این محصول برای افرادی که به دنبال افزایش انرژی، کاهش وزن، سلامت پوست و مو و تقویت سیستم عصبی هستند، مناسب است.

کاکامو آبیش برای همه سنین قابل‌مصرف است. اما باید توجه داشت که مصرف بیش از حد یا ناسازگار بودن با مزاج فرد ممکن است عوارض منفی هم داشته باشد.

برخی از خواص شکلات پروتئین بار کاکامو آبیش عبارت‌اند از:

کاکامو آبیش مقادیر خوبی از پروتئین گیاهی را دارد که به تقویت عضلات، رشد بافت‌های بدن، تعادل هورمون‌ها و تولید آنزیم‌ها کمک می‌کند. این میزان پروتئین بالا این محصول را بین ورزشکاران بسیار محبوب کرده است.

تمامی مواد تشکیل‌دهنده این محصول بر پایه گیاهان و به‌صورت خام هستند که باعث می‌شود تمامی خواص خود را به‌خوبی حفظ کنند. این خاصیت کاکامو را برای گیاهخواران و خام گیاه‌خوران بسیار مناسب کرده است.

جوی دو سر، کینوا , استویا، شاهدانه همگی در پروتئین بار کاکامو!

وجود جوی دو سر در این محصول پروتئین خوب و فیبر بالایی به آن بخشیده که باعث سیری طولانی‌مدت و کاهش هوس شیرینی‌جات می‌شود. افرادی که قصد کاهش وزن و لاغری دارند می‌توانند از آن به‌عنوان یک میان‌وعده یا جایگزینی برای وعده صبحانه استفاده کنند. در این صورت بدون افت قند یا احساس گرسنگی به‌راحتی لاغر می‌شوید.

کاکامو آبیش با استویا شیرین شده که یک شیرین‌کننده طبیعی و تقریباً بدون کالری است. افراد مبتلا به دیابت هم می‌توانند از آن به‌راحتی استفاده کنند.

فیبر طبیعی موجود در آن می‌تواند به کنترل قند خون و جلوگیری از نوسانات آن کمک کند. این فیبر حتی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را نیز کاهش می‌دهد.

پروتئین بار کاکامو آبیش حاوی کینوا و  پودر شاهدانه است که غنی از پروتئین، آهن، روی و فولات می‌باشد. این مواد می‌توانند به رشد مو، جلوگیری از ریزش مو، درخشان شدن مو و تغذیه پوست کمک کنند. همچنین، پودر شاهدانه دارای خاصیت ضدقارچ، ضدباکتری و ضدالتهاب است که برای درمان جوش، شوره، خارش و التهاب پوست و مو مفید است

طرز تهیه پروتئین بار خانگی

با تهیه مواد اولیه پروتئینی می‌توانید در خانه طرز تهیه شکلات پروتئینی را یاد بگیرید و درست کنید. ما در اینجا طرز تهیه پروتئین بار خانگی شکلاتی را به شما آموزش می‌دهیم. برای تهیه این پروتئین بار رژیمی خانگی، ابتدا پودر پروتئین، جودوسر، دانه کتان، پودر کاکائو و آلبالو خشک را در یک کاسه بزرگ ترکیب کنید. سپس در یک ظرف مخصوص ماکروفر، کره بادام زمینی و عسل را مخلوط کنید. ترکیب را به مدت ۴۵ ثانیه در مایکروویو حرارت دهید تا عسل ذوب و کره بادام زمینی شل شود.

آب و وانیل را به ترکیب گرم شده، اضافه و مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود. سپس مواد مایع را داخل مواد خشک بریزید و مخلوط کنید تا ترکیب خمیر مانندی ایجاد شود. ترجیحا یک قالب مخصوص پخت نان یا یک ظرف گود و کشیده را انتخاب کنید. یک ورق کاغذ مومی داخل ظرفتان قرار دهید و مواد را درون آن بریزید. ظرف یا قالب را حداقل به مدت یک ساعت درون یخچال قرار دهید. سپس، پروتیین بار را از ظرف بیرون بیاورید و به قطعات دلخواه برش بزنید. اکنون پروتئین بار خانگی خود را داخل کیسه نایلون یا یک ظرف دردار بگذارید و در یخچال نگهداری کنید. این شکلات برای چندین هفته درون یخچال دوام می‌آورد.

خرید شکلات بار | پروتئین بار را از کجا بخرم؟

امروزه؛ برندهای مختلف ایرانی و خارجی مانند آبیش،کارن،کیتاریچ،نستله، در فروشگاهای حضوری در تهران و شهرستانها و فروشگاه اینترنتی مانند ترب،دیجی کالا،فروشگاه استوت،داروخانه،داروکده،بادی من و مکمل شاپ انواع شکلات پروتئین بار را در شکل‌های مختلف عرضه می‌کنند که می‌توانید با توجه به نیاز خود بهترین این شکلات‌ بارها را انتخاب کرده و نوش جان نمایید. همچنین می‌توانید این محصولات را در خانه تهیه کرده و یک پروتئین خانگی درست کنید. استفاده از این محصول؛ برای کسانی که به هر دلیل نمی‌توانند خوراکی‌هایی از قبیل؛ گوشت، مرغ، ماهی، حبوبات و دانه‌های مغذی که دارای پروتئین هستند را استفاده نمایند پیشنهاد می‌شود. چرا که مصرف شکلات پروتئین بارها؛ سبب می‌شود پروتئین بدن این افراد به خوبی تامین شود.

پس همین الان خرید شکلات پروتئین بار را در لیست خرید خود اضافه کنید و مطمئن باشید که بهترین انتخاب است. برای خرید شکلات بار چند نکته اصلی را به خاطر بسپارید! اول این‌که در حال حاضر گزینه‌های موجود در بازار بسیار زیاد است که ممکن است انتخاب را برایتان سخت کند. حتما به پروتئین، فیبر، آهن، قند، کلسیم و همچنین ویتامین A و C در هنگام خرید محصول توجه داشته باشید. از خود بپرسید که این محصولات؛ می‌توانند ۱۰ درصد از نیاز روزانه شما را به مواد مغذی تامین کنند؟ آیا این محصولات کمتر از دو گرم چربی اشباع شده و کمتر از ۱۵ گرم قند دارند؟ به لیست محصول توجه کنید و بیبنید که آیا مواد کامل یا مواد فرآوری شده زیاد می‌بینید؟

پس از پاسخ به این سوالات می‌توانید شکلات بار مناسب خود را خریداری کنید. یکی دیگر از نکاتی که درباره خرید شکلات پروتئین بار باید به آن توجه نمود؛ میزان کالری در این شکلات‌ها است. سعی کنید پروتئین باری را انتخاب کنید که در نهایت بیش از ۲۰۰ کالری نداشته باشد؛ چرا که این میزان کالری برای یک میان وعده ایده‌آل مناسب است.

قیمت شکلات بار یا شکلات فیتنس بار

قیمت شکلات بار نیز بستگی به برندی خواهید داشت که انتخاب خواهید کرد. کیفیت ترکیبات، اعتباربرند، طعم و مزه، کاربرد هدفی که برای شما دارد همه از گزینه‌هایی هستند که در قیمت شکلات بار می‌توانند دخیل باشند.

سخن آخر:

ما سعی کردیم در این مقاله شما را با شکلات پروتئین بار و محصولاتش بیشتر آشنا سازیم. با این وجود بهتر است بدانید که مصرف این مکمل‌ها دارای عوارض جانبی است و در استفاده از آن‌ها باید کمی احتیاط کنید. توصیه ما به شما این است که اگر از مشکلات کلیوی و کبدی رنج می‌برید در مصرف شکلات پروتئین بار بیشتر محتاط باشید. چرا که مصرف بیش از اندازه پروتئین سبب می‌شود؛

کلسیم نتواند به خوبی جذب بدن شود که این امر خود باعث بیماری پوکی استخوان خواهد شد. ینابراین اگر مشکل استخوانی دارید؛ بهتر است قبل از استفاده این مکمل‌ها با پزشک خود مشورت نمایید. مصرف این مکمل‌ها اگر در حد تعادل نباشد؛ می‌تواند به وجود آورنده بیماری‌هایی از قبیل، نفخ، یبوست و گاز معده شود.:: برچسب‌ها: انرژی بار ، انواع پروتئین بار خارجی ، بهترین پروتئین بار ، پرو بار ، پرو بار آبیش ، پرو بار رژیمی ، پرو بار وی ، پروتئین بار ، پروتئین بار 40 ، پروتئین بار آبیش ، پروتئین بار از کجا بخریم ، پروتئین بار اصل ، پروتئین بار ایرانی ، پروتئین بار بدنسازی ، پروتئین بار برای افزایش وزن ، پروتئین بار برای بدنسازی ، پروتئین بار چربی سوزی ، پروتئین بار چند گرم پروتئین دارد ، پروتئین بار چیه ، پروتئین بار خارجی ، پروتئین بار خانگی ، پروتئین بار داروخانه ، پروتئین بار کارن ، پروتئین بار لاغری ، پروتئین بار وگان ، پروتئین بار وی ، خرید آنرزی بار ، خرید پرو بار ، خرید پروتئین بار ، خرید پروتئین بار از ایمالز ، خرید پروتئین بار از بادی من ، خرید پروتئین بار از ترب ، خرید پروتئین بار از داروکده ، خرید پروتئین بار از دیجی کالا ، خرید پروتئین بار با وی ، خرید پروتئین بار کارن ، خرید شوکو بار ، خرید شکلات بار ، خرید شکلات بار آبیش ، خرید شکلات پروتئین بار دیجی کالا ، خرید شکلات پروتئین وی ، خرید شکلات پروتئینی ، خرید شکلات وگان ، خرید شوکو بار لاغری ، خرید فیتنس بار ، خرید کنجی بار ، خریدپروتئین بار از ترب ، خریدپروتئین بار از دیجیکالا، خریدپروتئین بار از دیجی کالا ، خریدپروتئین بار از مکمل شاپ ، شکلات انرژتیک بار، شکلات انرژی بار ، شکلات انرژی بار داروکده ، شکلات بار ، شکلات بار 40 درصد ، شکلات بار آبیش ، شکلات بار ایرانی ، شکلات بار بدنسازی ، شکلات بار پروتئین ، شکلات بار پسته ، شکلات بار پسته ای ، شکلات بار تبریز ، شکلات بار داروکده ، شکلات بار در تهران ، شکلات بار رژیمی ، شکلات بار وی ، شکلات پروتئین بار ، شکلات پروتئین بار خارجی ، شکلات پروتئین بار دیجی کالا ، شکلات پروتئین بار رژیمی ، شکلات پروتئین بار کارن ، شکلات پروتئین وی ، شکلات پروتئینی، شکلات خام خاری ، شکو بار آبیش ، شوکو بار ، شوکو بار وگان، شیرینی شکلات بار، طرز تهیه شکلات بار ، فیتنس بار ، فیتنس بار آبیش ، قیمت پروتئین بار ، قیمت شکلات بار ، قیمت شکلات بار آبیش ، قیمت فیتنس بار ، کالری پروتئین بار ، کلسی بار ، کلسی بار آبیش ، کلسیم بار ، کنجد بار ، کنجی بار ، کنجی بار آبیش ,
:: بازدید از این مطلب : 330
|
امتیاز مطلب : 58
|
تعداد امتیازدهندگان : 13
|
مجموع امتیاز : 13
تاریخ انتشار : چهار شنبه 9 اسفند 1402 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ولی غلامی

کره بادام زمینی چیست؟

کره بادام زمینی یک خوراکی محبوب در میان مردم سراسر جهان است که بیش از 131 سال است که همراه خوراکی‌های مختلف مصرف می‌شود و بیشتر به خاطر خاصیت کاهش وزن آن شهرت دارد. اما خواص کره بادام زمینی چه هستند؟ آیا فوایدی دارد؟ کره بادام زمینی چربی بالایی دارد. در هر وعده آن (دو قاشق غذا خوری) 200 کالری وجود دارد و از آن گذشته بسیاری افراد به آن حساسیت دارند. اما این‌ها باعث نمی‌شوند که از خواص گوناگون آن بر افراد مختلف غافل شویم.

کره بادام ‌زمینی از بادام ‌زمینی آسیاب شده که اغلب ابتدا بو داده می‌شود و سپس به صورت خمیر غلیظ درمی‌آید، تهیه می‌شود. توجه داشته باشید که این محصول خود به تنهایی لذیذ و سالم است و بهتر است که افزودنی مانند شکر و مواد نگهدارنده نداشته باشد. کره بادام ‌زمینی زیما محصولی طبیعی و سالم است که فواید و خواص بادام ‌زمینی را به عنوان یک آجیل مقوی حفظ کرده است.

بادام ‌زمینی حاوی 7.2 گرم پروتئین، 57 میلی ‌گرم منیزیم،107 میلی ‌گرم فسفر، 0.85 میلی ‌گرم روی، 4.21 میلی ‌گرم نیاسین و 0.17 گرم ویتامین B6 به ازای هر 2 قاشق غذاخوری است. منیزیم موجود در این کره در بیش از 300 فرآیند شیمیایی بدن نقش دارد. فسفر آن نیز در ساخت سلول‌ها و استخوان‌های سالم و تولید انرژی در آن‌ها کمک می‌کند. روی نیز برای ایمنی، سنتز پروتئین و تشکیل DNA لازم است. ویتامین B6 در بیش از 100 واکنش آنزیمی در بدن نقش دارد و ممکن است برای سلامت قلب و سیستم ایمنی بدن مفید باشد. شما با خرید کره بادام ‌زمینی و مصرف مجاز آن می‌توانید از مزایای سلامتی این میان وعده خوشمزه بهره‌مند شوید.

کره بادام زمینی با گینر چیست؟

به نقل از فروشگاه استوت کره بادام زمینی با گینر ترکیبی از کره بادام زمینی کاملا ارگانیک و کربوپروتئین گینر (Gainer) با کیفیت بالا می‌باشد که حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات همراه با پروتئین، اسیدهای آمینه مورد نیاز بدن (ضروری و غیر ضروری) مواد معدنی، انواع ویتامین‌ها و اسیدهای چرب غیر اشباع است.
بالا بردن وزن برای بدنسازان لاغر اندام همواره یکی از چالشی‌ترین مسائل بوده است، بنابراین این محصول به دلیل دارابودن نسبت کربوهیدرات به پروتئین بیشتر و نیز وجود اسیدهای چرب غیر اشباع می‌تواند جهت افزایش وزن و حجم و نیز تقویت ساختار عضلانی بدن در نظر گرفته شود. همچنین با افزایش میزان کالری دریافتی باعث بالابردن بازدهی ورزشکاران در تمرینات شدید می‌گردد.

گینر چیست؟

محصولی است که با توجه به محتویات آن برای افزایش وزن یا افزایش عضله‌سازی خریداری می شود. مثلاً فردی که گینر افزایش وزن خریداری می کند، بدون شک شخصی است که در وزن گیری دچار مشکل بوده و به سختی وزن اضافه می‌کند. گینر عضله‌ساز نیز نقش مکمل کمکی را دارد و برای افرادی است که در عضله‌سازی با مشکل روبه‌رو هستند.

خواص کره بادام ‌زمینی

کره بادام‌ زمینی خالص و طبیعی خواص اصلی آجیل آن را داراست و مانند دیگر آجیل‌ها این کره نیز خواص مفیدی برای سلامتی و بدن دارد. خرید کره بادام ‌زمینی و مصرف روزانه آن می‌تواند به تأمین انرژی مورد نیاز در طول روز و افزایش سطح سیستم ایمنی بدن کمک کند.

کاهش وزن

چندین مطالعه نشان می‌دهد که خوردن بادام‌ زمینی و سایر مغزها می‌تواند به افراد در حفظ وزن و تناسب اندام کمک کند. علاوه بر آن از این خواص می‌توان برای کاهش وزن نیز استفاده کرد. از آنجا که کره بادام ‌زمینی دارای منابع غنی از پروتئین، چربی و فیبر است، احساس سیری بیشتری می‌دهد و از اشتهای کاذب پیشگیری می‌کند.

مفید برای سلامت قلب

کره بادام‌ زمینی حاوی مواد مغذی متعددی است که می‌تواند سلامت قلب را بهبود بخشد. خرید کره بادام ‌زمینی و مصرف آن برای بدن نیاز به اسیدهای چرب اشباع ‌نشده (MUFA) و (PUFA) به همراه نیاسین، منیزیم و ویتامین E را تأمین می‌کند. تناسب این دو نوع اسید اشباع ‌نشده در بدن نقش مهمی برای سلامت قلب دارد. از این نظر کره بادام‌ زمینی خواص مشابهی با روغن زیتون دارد. طبق تحقیقات مصرف روزانه این ماده خوراکی برای قلب مفید بوده، پروفایل‌های چربی خون را بهبود می‌دهد و کنترل وزن را در افراد دیابتی مقدور می‌سازد.

بدنسازی

کره بادام ‌زمینی راهی آسان برای افزایش کالری دریافتی به خصوص برای بدنسازان است. بسیاری از بدنسازان و علاقه‌مندان به تناسب اندام به دلایل مختلف این ماده غذایی را در رژیم غذایی خود قرار می‌دهند. افزایش کالری و چربی اشباع ‌نشده با خرید کره بادام ‌زمینی و مصرف آن راهی آسان است. علاوه بر آن، این کره منبع خوبی از پروتئین نیز هست که به ساخت و ترمیم عضلات کمک می‌کند. شما می‌توانید آن را با نان سبوس‌دار میل کنید تا وعده غذایی پروتئینی کامل‌تری داشته باشید.

 کنترل قند خون

کره بادام ‌زمینی تقریباً کم کربوهیدرات محسوب می‌شود و حاوی مقادیر مناسبی از چربی، پروتئین و مقداری فیبر است و قند اضافی ندارد. از این رو تأثیر قابل ‌توجهی بر سطح گلوکز خون ندارد و می‌تواند گزینه خوبی برای مبتلایان به دیابت باشد. البته این موضوع مربوط به کره‌ای خالص و طبیعی است که مواد افزودنی مانند قند ندارد. علاوه بر آن این ماده منبع خوبی از منیزیم است که ماده مغذی ضروری برای افراد دیابتی است.

کاهش خطر ابتلا به بیماری پستان

خرید کره بادام‌ زمینی و مصرف آن، به ویژه از سنین جوانی، ممکن است خطر ابتلا به بیماری خوش‌ خیم پستان (BBD) را کاهش دهد. گفتنی است این بیماری خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می‌دهد. طبق تحقیقات حتی افرادی که سابقه خانوادگی سرطان پستان دارند، اگر کره بادام ‌زمینی و آجیل مصرف کنند خطر ابتلا به این بیماری در آن‌ها کاهش می‌یابد.

افزایش انرژی

پروتئین، فیبر و اسیدهای چربی که در کره بادام‌ زمینی وجود دارد به افزایش انرژی روزانه کمک می‌کند. علاوه بر آن این ماده با استفاده از خاصیت کنترل قند خون به کاهش خطر افت این فاکتور در بدن کمک می‌کند. همچنین خرید کره بادام ‌زمینی و مصرف آن خصوصاً در وعده صبحانه احساس سیری بیشتری را برایتان در طول روز به همراه دارد.

آرامش

بتاسیتوسترول موجود در این خوراکی، به شما در حفظ آرامش خود کمک می‌کند. این ماده از طریق کنترل سطح کلسترول در مواقع استرس در حفظ آرامش فردی مؤثر است. علاوه بر آن این استرول گیاهی در تقویت سیستم ایمنی نیز تأثیر دارد.

مواد مغذی مفید

اسیدهای چرب اشباع‌ نشده (MUFA) و (PUFA) موجود در کره بادام‌ زمینی به جذب ویتامین‌های محلول در چربی کمک می‌کند. ویتامین E که برای رفع خطرات آلاینده‌های محیطی و کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی، آب ‌مروارید، آلزایمر و دیابت مفید است. به همراه ویتامین K که فاکتور مهمی برای انعقاد طبیعی خون و انتقال کلسیم مورد نیاز استخوان‌ها محسوب می‌شود از جمله دو ویتامین محلول در چربی است که توسط این اسیدها جذب می‌شود. شما می‌توانید با خرید کره بادام ‌زمینی و مصرف آن از این خواص به آسانی بهره‌مند شوید.

خواص کره بادام زمینی با وی ایزوله برای لاغری و کاهش اشتها

کره بادام زمینی با وی ایزوله بهترین گزینه برای افرادی است که رژیم لاغری با کالری محدود دارند. چرا که چربی های تک غیر اشباع و پروتئین کره بادام زمینی بسیار سیر کننده هستند و مصرف مقدار مناسب آن احساس سیری به فرد منتقل کرده و در عین حال مواد مغذی مورد نیازی که در فرد باید در طول روز دریافت کند را به او می‌دهد.

برای بهره بردن از خواص کره بادام زمینی برای لاغری، در وعده صبحانه نان تست کره بادام زمینی را با موز و دانه چیا میل کنید. میتوانید کره بادام زمینی را همراه تمشک له شده برای وعده نهار میل کنید. خوردن کره بادام زمینی همراه یک سیب بعنوان یک میان وعده، مانع پر خوری شما میشود. به خاطر داشته باشید حد اعتدال مصرف کره بادام زمینی برای کاهش وزن نیز دو قاشق غذا خوری در یک وعده می‌باشد. در دو قاشق آن 7 گرم پروتئین موجود است.

خواص کره بادام زمینی با وی ایزوله برای لاغری و کاهش اشتها

کره بادام زمینی با وی ایزوله بهترین گزینه برای افرادی است که رژیم لاغری با کالری محدود دارند. چرا که چربی های تک غیر اشباع و پروتئین کره بادام زمینی بسیار سیر کننده هستند و مصرف مقدار مناسب آن احساس سیری به فرد منتقل کرده و در عین حال مواد مغذی مورد نیازی که در فرد باید در طول روز دریافت کند را به او می‌دهد.

برای بهره بردن از خواص کره بادام زمینی برای لاغری، در وعده صبحانه نان تست کره بادام زمینی را با موز و دانه چیا میل کنید. میتوانید کره بادام زمینی را همراه تمشک له شده برای وعده نهار میل کنید. خوردن کره بادام زمینی همراه یک سیب بعنوان یک میان وعده، مانع پر خوری شما میشود. به خاطر داشته باشید حد اعتدال مصرف کره بادام زمینی برای کاهش وزن نیز دو قاشق غذا خوری در یک وعده می‌باشد. در دو قاشق آن 7 گرم پروتئین موجود است.

خواص کره بادام زمینی با گینر برای چاقی و ذخیره سازی چربی در بدن

کره های آجیل از جمله کره پسته، کره فندق، کره بادام زمینی و … برای افرادی که می‌خواهند وزن اضافه کنند توصیه می‌شود، چرا که از نظر کالری متراکم هستند. یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی با گینر حدود 100 کالری دارد. به اغلب کره‌های بادام زمینی برای بهبود طعم آن‌ها شکر اضافه می‌شود که ترکیب این شکر و چربی باعث ذخیره سازی چربی و در نهایت چاقی می‌شود.

نکات مهم در خرید کره بادام زمینی با گینر ؟کره بادام زمینی با گینر را از کجا بخرم؟

به سراغ نمونه خالص بروید

کره‌ای که از بادام زمینی بوداده گرفته شده و خالص تهیه می‌شود، هیچگونه ماده اضافه‌ای ندارد. در کره بادام زمینی خالص نه اثری از شکر و نمک است نه افزودنی‌هایی مانند شربت ذرت، روغن گیاهی هیدروژنه، مونوگلیسیرید و دی‌گلیسیرید. تنها در اینصورت است که شما می‌توانید با خیال راحت محصولی پر از پروتئین و مفید برای سطح قند خون مصرف کنید.

تازه مصرف کنید

محصولات کارخانه‌ای موجود در بازار با استفاده از مواد نگهدارنده، ماه‌ها ماندگاری پیدا می‌کنند. شاید ظاهر این محصولات و یا حتی سلامت آن با گذشت زمان نیز ثابت بماند، اما مطمئناً در خواص و طعم آن‌ها تغییر ایجاد می‌شود. اما کره بادام زمینی از دسته محصولاتی است که باید تازه مصرف شود. کره بادام زمینی تازه را می‌توان از عرضه‌کننده‌هایی که در زمینه تولید محصولات طبیعی فعالیت می‌کنند، خریداری کرد.

از برچسب محصولات ساده نگذرید

بنزوآت، نیتریت، سولفیت و سوربات از جمله عناصری هستند که در محصولات کارخانه‌ای به کار گرفته می‌شوند. اگر برچسب کره بادام زمینی موردنظر را بخوانید، وجود هرکدام از این عناصر به معنای یک هشدار است. محصول حاوی این مواد نه تنها فایده‌ای برای شما ندارد بلکه سلامتتان را نیز تهدید خواهد کرد.

خرید اینترنتی کره بادام زمینی اصول خودش را دارد

اگر قرار است محصولی را به صورت آنلاین و اینترنتی خریداری کنید، باید اصول این کار را بدانید. بهتر استاز فروشگاه های اینترنتی معتبر خریداری کنید .که فروشگاه اینترنتی استوت یکی از فروشگاهای معتبر در زمینه خرید کره بادام زمینی تخصصی ورزشی است.

بهترین برند کره بادام زمینی

در انتخاب بهترین برند کره بادام زمینی ممکن است به چالش برخورد کنید. چرا که محصولات موجود در بازار تنوع زیادی داشته و تقریباً همه آن‌ها از روش تهیه و مواد نگهدارنده یکسان برخوردارند. در این میان تنها فروش گاهی که کره بادام زمینی با گینر را میفرود فروشگاه استوت و تنها کارخانه ای که تولید میکند شرکت ایکس تک xtech این شرکت فرمول منحصر به فرد خود را برای تهیه کره بادام زمینی دارد. این محصول کاملاً طبیعی و بدون اضافه کردن مواد نگهدارنده و افزودنی‌های غیرطبیعی تهیه می‌شود. حالا این به خود شما بستگی دارد که از بهترین مارک کره بادام زمینی چه انتظاری دارید.

سؤالات متداول

1. آیا مصرف کره بادام زمینی با گینر موجب چاقی می‌شود؟

خیر. این دغدغه خیلی از افراد است. اما کره بادام زمینی سرشار از فیبر و اسیدهای چرب مفید است که به شما احساس سیری داده و به کاهش اشتها کمک می‌کند. حتی این محصول به عنوان یک ماده غذایی عالی برای کاهش وزن شناخته می‌شود. اما از آنجایی که کره بادام زمینی کالری بالایی دارد، بهتر است در مصرف آن تعادل را رعایت کنید. یعنی برای بزرگسالان تا 2 قاشق غذاخوری در روز و برای کودکان تا 1 قاشق غذاخوری در روز از این محصول مجاز است.

2. آیا مصرف کره بادام زمینی با گینر باعث جوش زدن می‌شود؟

کره بادام زمینی خالص و بدون افزودنی گینر ایکس تک هیچ ارتباطی با جوش زدن ندارد. اما در بعضی از کارخانه‌ها مواد افزودنی متعددی مانند قند به کره خالص بادام زمینی اضافه می‌شود. مصرف اینگونه محصولات ممکن است عاملی برای ایجاد جوش و آکنه باشد.

3. چرا باید کره بادام زمینی با گینر استفاده کنیم؟

ضرورت گنجاندن کره بادام زمینی با گینر در برنامه غذایی افرادی که نیاز به اضافه کردن وزن دارند، به فواید بیشمار این محصول برمی‌گردد. از طرفی هیچ ماده غذایی دیگری وجود ندارد که بتواند جایگزین کره بادام زمینی شود. این محصول اگر از نوع طبیعی و خالص آن باشد، سطح سلامت خانواده‌ها را ارتقا داده و در رشد کودکان نیز تأثیر قابل توجهی دارد.

 :: موضوعات مرتبط: متنوع , ,
:: برچسب‌ها: xtech از کجا کره بادام زمینی + گینر بخرم؟ , بهترین کره بادام زمینی با گینر , بهترین کره بادام زمینی جهت افزایش وزن , خرید اینترنتی کره بادام زمینی , خرید کره بادام زمینی گینر , خرید کره بادام زمینی و گینر بدنسازی , قیمت کره بادام زمینی + گینر , کره بادام زمینی , کره بادام زمینی + کربو , کره بادام زمینی + کربو پروتئین , کره بادام زمینی + گینر 1 کیلویی , کره بادام زمینی + گینر 1300 گرمی , کره بادام زمینی + گینر 500 گرمی , کره بادام زمینی + گینر 600 گرمی , کره بادام زمینی + گینر xtech , کره بادام زمینی + گینر اصل , کره بادام زمینی + گینر بدنسازی , کره بادام زمینی + گینر خالص , کره بادام زمینی + گینر ورزشی , کره بادام زمینی با پودر کربو , کره بادام زمینی با پودر کربو پروتئین , کره بادام زمینی با پودر گینر , کره بادام زمینی با گینر , کره بادام زمینی با گینر بدنسازی , کره بادام زمینی با گینر دیجی کالا , کره بادام زمینی با گینر از کجا بخرم؟ , کره بادام زمینی با وی , کره بادام زمینی برای افزایش وزن , کره بادام زمینی گینر , کره بادام زمینی گینر ایکس تک , کره بادام زمینی و گینر , گینر , گینر کره بادام زمینی , گینر و کره بادام زمینی , مکمل گینر ,
:: بازدید از این مطلب : 417
|
امتیاز مطلب : 52
|
تعداد امتیازدهندگان : 12
|
مجموع امتیاز : 12
تاریخ انتشار : چهار شنبه 9 اسفند 1402 | نظرات ()

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 15 صفحه بعد